REKLAMA

Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego rozstrzygnięty

16:56, 11.08.2017 | Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim
REKLAMA
Skomentuj
fot. Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim

Z okazji trwających Dni Miasta, Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim przygotowała dla mieszkańców i jego sympatyków Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego. Pierwszą laureatką testu została Marzena Hippler z Sępólna, która w nagrodę otrzymała nowiutki rower.

Punktualnie o godzinie 9:00 w dniu 7 sierpnia br. w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie, trzynastu uczestników przystąpiło do rozwiązywania testu, składającego się z 40 pytań o różnym stopniu trudności. Na udzielenie poprawnej odpowiedzi mieli 45 minut. Zmagania uczestników oceniała Komisja Testu w składzie: Grażyna Kędzierska- dyrektor biblioteki,  Leszek Skaza- regionalista i Łukasz Jakubowski - historyk. Po sprawdzeniu zakodowanych testów okazało się, że trzech uczestników zdobyło identyczną ilość 28 punktów i aby wyłonić zdobywców drugiego i trzeciego miejsca, konieczna była dogrywka. Ostatecznie test wygrała Marzena Hippler, która poprawnie odpowiedziała na 29 pytań. Miejsce drugie zajął Adam Halama, trzecie Jacek Król. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: rower, tablet i robot kuchenny, ufundowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Pierwszy Wielki Test z Historii Sępolna Krajeńskiego przeszedł już do historii. Test to także wyzwanie dla organizatorów. Swoją wiedzę o mieście zweryfikowali ludzie różnych zainteresowań, profesji, w różnym wieku tzn. od 14 do 76 lat. Gratulujemy uczestnikom wiedzy, odwagi, zainteresowań.

Kolejny Test i zmagania historyczne już za rok.

(Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018