Zamknij
REKLAMA

Przedszkolaki z "Bajki" sprzątają świat!

20:21, 24.09.2017 | Anna Górniak i Paulina Skibińska
REKLAMA
Skomentuj
Przedszkolaki z Bajki sprzątają świat! - fot. Gminne Przedszkole Nr 2 Bajka

W dniach 15 – 17.IX.2017 r. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola Nr 2 "Bajka" w Sępólnie Krajeńskim wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata – Polska 2017" pod hasłem "Nie ma śmieci – są surowce". Celem tegorocznego przedsięwzięcia, prowadzonego na terenie całej Polski przez Fundację "Nasza Ziemia" było promowanie nieśmiecenia, segregacji odpadów oraz innych sposobów chroniących na co dzień środowisko, w którym żyjemy.
 
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych podjęły szereg działań na rzecz ochrony środowiska lokalnego. Były to między innymi: sprzątanie najbliższej okolicy przedszkola, segregacja śmieci, oglądanie filmów edukacyjnych dotyczących recyklingu, tj. "Drugie życie śmiecia" oraz "Nowe życie butelki", a także udział w  konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Fundację na interpretację hasła "Nie ma śmieci – są surowce". Szczególnym zadaniem było wykonanie zabawek i przedmiotów użytecznych z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Do akcji włączyli się również rodzice, którzy wykazali się dużą pomysłowością podczas wspólnych zajęć plastyczno - technicznych. Efektem tego są różnorodne prace z nieużytków, które zostały wyeksponowane na przedszkolnych wystawkach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że aktywnie spędzony czas pogłębił relacje z dziećmi, a także przyczynił się do kształtowania postaw proekologicznych. Liczymy na dalsze wsparcie i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję akcji.

Koordynatorzy akcji:
Anna Górniak
Paulina Skibińska

(Anna Górniak i Paulina Skibińska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018