Zamknij
REKLAMA

Poznajemy Parki Krajobrazowe - etap wojewódzki konkursu rozstrzygnięty

09:33, 04.05.2021 | E.S
Skomentuj KPK - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

To już XX edycja ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe. Choć ten konkurs ewoluował na przestrzeni lat bezustannie, to w tym roku przyszło, zarówno organizatorom jak i uczestnikom, zmierzyć się z dodatkowymi trudnościami spowodowanymi obostrzeniami sanitarnymi na terenie naszego kraju. Na szczęście udało się je pokonać i przebrnąć przez 4 kolejne etapy: od szkolnego, aż po wojewódzki. Przed uczestnikami już tylko etap końcowy czyli ogólnopolski.

Niestety nie może się on odbyć w dotychczasowej formule, gdyż, ze względu na wciąż funkcjonujące obostrzenia nie można przeprowadzić go w formie bezpośredniej rywalizacji reprezentacji wszystkich województw, a jedynie w wersji on-line, tak jak wszystkie poprzednie etapy. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentować będzie 3 osobowy zespół uczniów klas siódmych  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku, położonej na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Drużyna w składzie – Wiktoria Obara, Karolina Buława i Emil Angutek, przygotowująca się pod bacznym okiem Pani Ewy Iwaszkiewicz i Aldony Woźniak  dzielnie przebrnęła przez wszystkie etapy pokonując konkurentów zarówno z gminy Więcbork, w drugim etapie, jak i  z pozostałych gmin z terenu Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w etapie trzecim, by w ostatnim jak dotąd etapie- wojewódzkim,  po zaciętej rywalizacji, wygrać, przewagą 2 punktów, zdobywając łącznie 119 pkt na 135 możliwych. 

Cieszymy się bardzo naszą  ambitną drużyną i życzymy im dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych na szczeblu ogólnopolskim już 9 czerwca - niestety również on-line. POWODZENIA !

Krajeński Park Krajobrazowy

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%