Zamknij

Paryż w dwa dni. Zobacz, jak zaplanować weekend!

15:58, 08.01.2018 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Paryż w dwa dni. Zobacz, jak zaplanować weekend! - fot. nadesłane

Paryż to jedno z najbardziej popularnych i romantycznych miast. Rocznie odwiedza je mnóstwo turystów. Nic dziwnego, stolica Francji znajduje się w piątce najpiękniejszych miejsc o niewątpliwie unikalnym charakterze. Jeśli planujesz podróż do tego bogatego w zabytki miasta, to warto dokładnie zaplanować każdy dzień. Sprawdź, jak ustalić program weekendu, aby zwiedzić, jak najwięcej atrakcji!

Poznaj niesamowite uroki Paryża

Podróż warto zacząć z samego rana od Wieży Eiffla. Pamiętajmy, że z pewnością nie zabraknie kolejek do zwiedzenia tego wyjątkowego obiektu, z którego można podziwiać niesamowitą panoramę Paryża. Później wybierzmy się na rejs po Sekwanie. Z portu, co godzinę wypływają statki turystyczne. Podczas podróży, będziemy mogli zobaczyć, między innymi Pałac Inwalidów, Muzeum Orsay czy Most Aleksandra III. Po godzinnym rejsie po Sekwanie, wybierzmy się pod Łuk Triumfalny, gdzie znajduje się popularny Arc de Triomphe. Z pewnością naszą uwagę przykuje Grób Nieznanego Żołnierza upamiętniający poległych w I Wojnie Światowej. Jeśli będziemy w stolicy Francji, to koniecznie musimy zobaczyć Pola Elizejskie. To tutaj organizowane są, między innymi święta narodowe. Pierwszy dzień zwiedzania możemy zakończyć odwiedzeniem niesamowitego i wyjątkowego muzeum – Luwru. Ogromne wrażenie robi na turystach już sam zewnętrzny wygląd budynku.

Te miejsca musisz obowiązkowo zobaczyć

Drugi dzień wycieczki rozpoczynamy od Ogrodów Luksemburskich. To doskonałe miejsce do relaksu i spędzenia czasu w cudownej scenerii, która zachwyca odwiedzających Paryż. Znajdują się tutaj, między innymi przepiękne fontanny, które po prostu trzeba zobaczyć. Kolejnym punktem na naszej mapie wycieczkowej powinna być imponująca Katedra Notre Dame, w której znajdują się cudowne witraże czy największe we Francji organy. Zwiedzić należy również Bazylikę Sacre Soeur i plac du Tetre, który nazywany jest miejscem artystów. Tutaj uliczni malarze wykonują portrety turystom. Będzie to z pewnością niesamowita pamiątka z podróży. Warto wspomnieć jeszcze o innych atrakcjach Paryża. W zestawieniu dziesięciu najbardziej popularnych, znajduje się Disneyland. Warto zaznaczyć, ze niektórzy jadą do stolicy Francji, tylko po to, aby skorzystać z tego miejsca rozrywki.

Zadbaj o wygodny transport

Paryż dojazd z lotniska do centrum, to jedna z najważniejszych kwestii, którą powinniśmy mieć doskonale zaplanowaną. Pozwoli to nam zaoszczędzeniu czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na zwiedzanie. Nie traćmy nerwów i czasu na komunikację miejską. Warto postawić na sprawdzoną firmę transportową, która wygodnie i sprawnie pomoże dostać się nam do określonego miejsca. Jedną z nich jest, na przykład Transferparis, która specjalizuje się w przewozie osób do Paryża z trzech lotnisk: Beauvais, Charles de Gaulle oraz Orly. Przedsiębiorstwo zapewnia również, między innymi nocne zwiedzanie Paryża, a także bezproblemowy dojazd do kluczowych atrakcji stolicy Francji.

(materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone