Zamknij
REKLAMA

Kredyt z odroczoną spłatą - czy się opłaca?

16:07, 04.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Polacy chętnie zaciągają kredyty bankowe, mogąc realizować swoje plany i marzenia. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto jednak przeanalizować poszczególne oferty. Niektóre banki proponują tzw. kredyty z odroczoną spłatą. Dowiedz się, czy to rozwiązanie korzystne dla Ciebie.

Różne są powody, dla których Polacy zaciągają kredyty bankowe. Jedni chcą w ten sposób sfinansować zakup sprzętu domowego, inni – pokryć bieżące wydatki. Niektórzy decydują się na taką opcję, ponieważ zależy im na zakupie nowego samochodu itp. Przed zaciągnięciem zobowiązania należy jednak dokładnie przeanalizować swoją sytuację materialną – obecną oraz przyszłościową. Niemałe znaczenie ma wybór odpowiedniego kredytu. Pozwoli to uniknąć kłopotów finansowych w razie nieprzewidzianego zdarzenia losowego.

Kredyt z odroczoną spłatą – na czym to polega?

Kredyt z odroczoną spłatą to tzw. wakacje kredytowe. Takie rozwiązanie pozwala odroczyć termin płatności najbliższej raty o określony umową czas. Bank, aby zrekompensować przerwę w spłacie podnosi miesięczne raty kredytu albo wydłuża okres kredytowania.

Jeśli interesuje Cię taka forma wsparcia, kredytu bankowego szukaj na finanse.rankomat.pl. Jest to internetowa porównywarka, dzięki której szybko dotrzesz do najlepszych ofert kredytowych dostępnych na rynku.

Odroczona spłata kredytu – dlaczego warto?

Kredyt z odroczoną płatnością może wiązać się z dodatkowymi kosztami – w zależności od indywidualnej polityki danego banku. Warto jednak rozważyć taką opcję – szczególnie, że niesie ona za sobą wiele korzyści.

Wyobraź sobie, że straciłeś pracę, a masz kredyt do spłaty. Chwilowe odcięcie od pieniędzy może spowodować kłopoty finansowe. Mając ograniczony budżet, regulujesz te wydatki, które są najpilniejsze. Być może decydujesz się opóźnić spłatę miesięcznej raty, narażając się tym samym na budowanie złej historii kredytowej. W takim przypadku wakacje kredytowe to bardzo dobre rozwiązanie – możesz odroczyć płatność bez żadnych konsekwencji. Przeczekasz trudny okres i w kolejnym miesiącu bez problemu wrócisz do spłacania rat.

Kredyt z odroczoną spłatą może okazać się również świetnym rozwiązaniem, gdy spada na Ciebie nieoczekiwany wydatek. Pieniądze przeznaczone na uregulowanie raty możesz wykorzystać w inny sposób. I w tym przypadku nie narażasz się na żadne negatywne konsekwencje ze strony banku.

Jeżeli przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu bankowego, poszukaj oferty z opcją tzw. wakacji kredytowych. Nie musisz wcale z nich korzystać, jednak będą stanowić dobre zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych okoliczności losowych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone