Zamknij
REKLAMA

Stanisław Pręgowski w Muzeum Okręgowym

10:52, 14.03.2017 | Muzeum Okręgowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Stanisław Pręgowski

Miłośników fotografii i twórczości Stanisława Pręgowskiego zapraszamy do Muzeum Okręgowego w Pile, gdzie w czwartek 16 marca o godzinie 17:00 otworzona zostanie nowa wystawa czasowa prezentująca dorobek tego artysty.
 
Stanisław Pręgowski – urodzony w 1940 r. w Brześciu Kujawskim, fotografią zajmuje się od zawsze. Z wykształcenia jest inżynierem lotniczych silników odrzutowych, a fotografem z zamiłowania. Od 1964 r. związany jest z Piłą, gdzie mieszka i angażuje się w amatorski ruch fotograficzny. Był współorganizatorem i założycielem Pilskiego Towarzystwa Fotograficznego, organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Fotografii „Dziecko”, założycielem Galerii „P” w Pilskim Domu Kultury. Działa w Związku Polskich Artystów Fotografików.
 
W ponad 40 letnim dorobku artystycznym może pochwalić się licznymi indywidualnymi wystawami w kraju i za granicą oraz publikacjami w almanachach, folderach i albumach. Jest laureatem międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych, a prace jego autorstwa znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach i galeriach w kraju jak i za granicą, m.in.: w Niemczech, Czechach, Stanach Zjednoczonych, Watykanie.
 
W kręgach zainteresowań artysty jest fotografia czarno-biała oraz techniki szlachetne jak solaryzacja i guma. Technika gumy wymaga dużo cierpliwości i czasu, a S. Pręgowski jest jedną z nielicznych osób, które zajmują się tą techniką. Wystawa potrwa do 30 kwietnia. 

(Muzeum Okręgowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone