Zamknij
REKLAMA

Sto lat niepodległości - obchody w Człuchowie

19:12, 06.11.2018 | źródło: UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Sto lat niepodległości - obchody w Człuchowie

Człuchowskie Przestrzenie Niepodległości – pod takim hasłem już od najbliższego piątku (9.11) odbywać się będą w Człuchowie wszystkie wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Miejski finał ogólnopolskiego święta trwać będzie 3 dni.

Całość zainauguruje wspólne wykonanie hymnu narodowego. Na to wydarzenie zapraszamy w piątek o godzinie 11.11 przed pomnik na Placu Bohaterów. O 11.30 na Rynku rozpocznie się doroczny piknik kulinarny „Słodkości na Dzień Niepodległości”. Od 10.00 do 14.00 w centrum miasta ustawiony będzie także krwiobus. „Człuchowscy krwiodawcy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości postanowili oddać sto litrów krwi. Brakuje im jeszcze 16. Dlatego też zapraszamy do akcji zwykłych mieszkańców Człuchowa, aby pomogli dokończyć to szlachetne dzieło” – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Wieczorem, o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się „Oratorium Listopadowe”. To widowisko muzyczne przygotowane przez dzieci i młodzież uczęszczające do sekcji artystycznych działających przy MDK w Człuchowie.

W sobotę 10 listopada w hali sportowej przy ulicy Szkolnej odbędzie się koncert „Tre Voci”. To trio znanych w całym kraju tenorów.

W niedzielę 11 listopada o godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła o godzinie 8.00 zostanie odprawiona msza za Ojczyznę. O 18.00 w hali przy ulicy Szkolnej rozpocznie się gala niepodległościowa. W programie inscenizacje w wykonaniu młodzieży i koncert Człuchowskiego Chóru Rodziców „Angel Piano”. Patronat honorowy nad wszystkimi wydarzeniami sprawuje Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

(źródło: UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone