Zamknij
REKLAMA

Konkurs Pianistyczny pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza

12:20, 04.02.2019 | Organizatorzy
REKLAMA
Skomentuj
Konkurs Pianistyczny pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza

13 kwietnia 2019 roku odbędzie się kolejny Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Do udziału zapraszamy młodych pianistów z całej Polski!

W przeciągu minionych 5 lat w Konkursie wzięło udział prawie 150 uczestników, którzy przybyli do Nakła nad Notecią m.in. z Warszawy, Gdańska, Poznania, Jeleniej Góry, Strzelina, Słupcy, Koła, Lipna, Sieradza, Solca Kujawskiego, Cekcyna, Konina, Chełmży, Torunia, Włocławka, Gdyni, Inowrocławia, Białegostoku, Krakowa i Bydgoszczy. O wydarzeniu w nr 3 (w 2018 roku) dwumiesięcznika Twoja Muza Garbiela Ulanowska napisała tak: "Nagle zdałam sobie sprawę z tego, co różni konkurs w Nakle od innych, których wiele obserwowałam. Panuje na nim rodzinna atmosfera, czuje się, że to efekt wspólnego wysiłku, ale nie wymuszonego, tylko wynikającego z entuzjazmu ludzi, którym się chce robić coś ważnego, którzy kochają muzykę i wpisują ją na stałe w życie swojej "małej ojczyzny"." Możecie stać się częścią tej atmosfery biorąc udział w tegorocznej odsłonie muzycznej rywalizacji.

Konkurs przeprowadzany będzie w trzech grupach wiekowych:

  • I grupa: klasy I - II c.6 oraz I klasa c.4
  • II grupa: klasy III - IV c.6 oraz II klasa c.4
  • III grupa: klasy V - VI c.6 oraz klasy III - IV c.4

6. edycji konkursu towarzyszą wyjątkowe rocznice: 720-lecie nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią oraz 100. rocznica wybuchy Powstania Wielkopolskiego nad w Nakle nad Notecią i Krajnie. Warto nadmienić również, iż rok 2019, decyzją uchwały Senatu RP, ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki - w 200. rocznicę jego urodzin. Zatem to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, jakim jest Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza, jest idealną okazją, by włączyć się w obchody i oddać swój hołd.

UWAGA: Na zgłoszenia czekamy TYLKO do 22.03.2019 roku. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne tutaj: http://bit.do/konkursVI

Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem oraz odpowiednie wypełnienie karty zgłoszeniowej i załączników.

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.facebook.com/KonkursPianistycznyNaklo oraz kontaktując się za pośrednictwem maila: [email protected]

Organizatorem VI Konkursu dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza jest Państwowa Szkoła Muzyczna i Nakielski Ośrodek Kultury w Nakle nad Notecią. Inicjatywę dyrektora artystycznego wydarzenia Michała Gacki wspiera Gmina Nakło nad Notecią z Burmistrzem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomirem Napierałą na czele.

(Organizatorzy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone