Zamknij
REKLAMA

Nieobecność zastana - wernisaż rzeźby i fotografii w Więcborku

15:55, 13.07.2019 | E.S
Skomentuj Nieobecność zastana - wernisaż rzeźby i fotografii w Więcborku - fot. A. Ossowski
REKLAMA

W piątek 12 lipca w więcborskiej bibliotece miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Jowity Niemczyk i rzeźby Piotra Aleksandra Grodzkiego. Jowita Niemczyk mieszkanka Sępólna nie pierwszy  raz wystawia swoje fotografie, jest już dobrze znana mieszkańcom naszego regionu. Piotr Aleksander Grodzki, urodzony w Koronowie studiował na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Po wielu latach wojaży po Europie, gdzie studiował m.in w Berlinie i Greifswaldzie, powrócił do Koronowa gdzie obecnie mieszka.

Wystawiane prace są pokłosiem wyjazdu Jowity Niemczyk do Czarnobyla, do tzw. Zony. Jej prace pokazują miasto opuszczone przez mieszkańców po katastrofie w elektrowni atomowej. Prace P.A. Grodzkiego powstały w pracowni jego przyjaciela niedaleko miejscowości Sucha, w opuszczonej stodole, gdzie pozostały rzeczy poprzednich właścicieli. Z nich to koronowski rzeźbiarz i performer tworzył swoje rzeźby-instalacje.

Wernisaż otworzyła dyrektor Biblioteki Ludmiła Piekałkiewicz- Geruzel, po czym wystawiający swoje prace artyści pokrótce o nich  opowiedzieli . Wystawie towarzyszył pokaz filmu Jowity Niemczyk z Zony.

Po filmie była okazja do indywidualnego zwiedzenia wystawy i rozmów.

A. Ossowski

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz