Zamknij
REKLAMA
08:11, 19.01.2022
Polski Komitet Energii Elektrycznej rozpoczął kampanię edukacyjną „Liczy się energia”. Przez najbliższe miesiące wyjaśniać będzie przyczyny wzrostu cen energii, pokazywać wpływające na nie mechanizmy oraz sposoby na racjonalne gospodarowanie zużyciem prądu. Celem kampanii jest edukacja o rynku energii oraz sposobach łagodzenia wpływu rosnących cen prądu na domowe budżety Polaków.
14:55, 18.01.2022
Krajowe firmy z każdym rokiem w większym stopniu polegają na pracownikach z zagranicy – w 2020 roku liczba pozwoleń na pracę w Polsce przekroczyła 400 tysięcy. Rosnąca liczba przyjezdnych nie zaspokaja jednak bieżących potrzeb przedsiębiorców. Poszukiwanie rąk do pracy wśród cudzoziemców zapowiadają liczne polskie fabryki i firmy handlowe, w tym co trzecia firma z sektora przemysłowego i handlu. Na znaczeniu zyskuje więc atrakcyjność ofert oraz zapewnienie stabilności i poczucia bezpieczeństwa.
08:42, 18.01.2022
Jedna z pierwszych tego typu aplikacji mobilnych na rynku, która sprawdza się w firmie każdej wielkości, bez względu na branżę w czasach rosnącego zapotrzebowania na płatności zbliżeniowe.
20:01, 17.01.2022
Botki to bez wątpienia jedne z ulubionych modeli damskiego obuwia. Szczyt popularności osiągają zazwyczaj w okolicy jesieni i zimy, a także wczesną wiosną. Ich główną zaletą jest to, że będą pasować praktycznie do każdej stylizacji. Możesz z powodzeniem łączyć je z rozmaitymi rodzajami spodni i spódnic, a jeszcze lepiej prezentują się w towarzystwie sukienek. Sprawdź, jakie botki kupić i jak je nosić.
09:27, 13.01.2022
Przez trzy kolejne lata PKO Bank Polski będzie prowadził rachunki bankowe Wrocławia, a przez cztery Poznania. To już kolejni kontrahenci banku z obszaru samorządu terytorialnego. W ostatnim czasie bank podpisał umowę na kontynuację kompleksowej obsługi budżetu Województwa Mazowieckiego. Obecnie PKO BP zapewnia obsługę budżetów siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich - w sumie ok. 280 jednostek.
12:36, 12.01.2022
Na to pytanie znajdziecie odpowiedź już 13 stycznia podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego.
16:28, 05.01.2022
Rynek gadżetów reklamowych nie jest jednolity - co rusz powstają nowe, bardzo ciekawe sposoby na promowanie firm. Można powiedzieć, że rynek ten stara się nadążać za obowiązującymi trendami, tak aby móc w jak największym stopniu zadowolić potencjalnych odbiorców artykułów reklamowych. Na które z nich warto zwrócić uwagę?
16:22, 05.01.2022
Rynek męskich perfum jest dziś niemal tak samo bogaty, jak ten kobiecy. Mężczyźni znajdą na nim wiele pięknych, często nietuzinkowych kompozycji. Jedne oferują mocne intensywne zapachy, inne stawiają na subtelne i delikatne wonie. Jak spośród takiego bogactwa wybrać najlepsze? Czym się kierować podczas zakupów?
16:15, 05.01.2022
Zapalenie zatok to bardzo dokuczliwa, a także bardzo męcząca przypadłość, który dopada wielu z nas. Może towarzyszyć przeziębieniu lub być skutkiem infekcji. Może też wynikać z nietypowych przyczyn. Tak czy siak, w każdym z tych przypadków, potrafi dać się mocno we znaki. Czy istnieją skuteczne leki na zatoki? Na szczęście tak. Jest wiele preparatów bez recepty i wiele domowych sposobów, które warto wypróbować.
10:47, 03.01.2022
Produkcja produktów czy obrabianie materiałów wymaga odpowiedniego podejścia. Nie zawsze możliwe jest samodzielne ukształtowanie materiału zgodnie z wymaganiem. W takich okolicznościach jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalistycznych sprzętów. Duże przemysły produkcyjne czy firmy zajmujące się obróbką coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw postępu. Maszyny cnc są nieodzownym elementem warsztatów, które stawiają na precyzję i dokładność. Dzieje się tak, ponieważ tego typu urządzenia opierają się na automatyzacji. W praktyce oznacza to, że możliwe jest zaprogramowanie konkretnych procesów następujących po sobie, dzięki czemu obecność człowieka czy jego praca staje się znacznie ograniczona. Maszyny cnc są w stanie lepiej zagiąć czy szlifować powierzchnie, gdyż są w stanie dotrzeć do każdego miejsca. Jest to jeden z powodów, dla których tego typu stanowiska są popularniejsze i chętniej wykorzystywane. Mimo, iż ich zakup wiąże się z koniecznością poniesienia inwestycji to zwrot następuje bardzo szybko. Większość wariantów wyposażona jest w minikomputer. Należy pamiętać o tym, że istnieje duża liczba materiałów charakteryzująca się nierównymi powierzchniami, przez co konieczne są urządzenia sprawdzające się w masowej pracy. Maszyny cnc przydają się w wielu czynnościach, przez co często wykorzystywane są do kilku etapów produkcji. Ich zakup zawsze powinien być adekwatny do indywidualnych potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa.
10:41, 03.01.2022
Ogrzewanie podłogowe elektryczne to świetny wybór zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w bloku czy biurowców. Jest to doskonała propozycja dla każdego, komu zależy na wykorzystaniu w nowoczesnym budownictwie inteligentnych systemów. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, ponieważ podpowiemy w nim, co jest potrzebne do przygotowania elektrycznego ogrzewania podłogowego.
13:26, 31.12.2021
O dachu mówi się, że wieńczy dzieło, jakim jest dom. Powiedzenie to mieści w sobie esencję roli dachu, który nie tylko zamyka bryłę budynku, stanowiąc jego bardzo wyeksponowaną część, ale przede wszystkim odpowiada za wiele funkcji, m.in. zatrzymuje ciepło i odprowadza wilgoć, której nadmiar jest groźny dla drewnianej konstrukcji dachu i jego izolacji termicznej. Dlatego dach to nie samo pokrycie, ale także wiele akcesoriów, które choć nie leżą w spektrum zainteresowań osoby budującej, to odpowiadają za „oddychanie dachu” i umożliwiają przepływ powietrza, wraz z którym usuwany jest nadmiar wilgoci.
09:06, 31.12.2021
Zimowa dieta papug co do zasady nie musi różnić się od letniej, choć jak zwykle ważne są niuanse. W wielu przypadkach konieczne będzie podanie dodatkowych minerałów i witamin, żeby zima nie niosła ze sobą większego ryzyka niektórych chorób u ptaków.
18:23, 27.12.2021
Wizyta u dentysty rzadko kiedy kojarzy nam się z czymś przyjemnym. Zęby to bardzo wrażliwy element naszego ciała, dlatego duża ilość zabiegów jest niestety bolesna. Na szczęście, wybierając dobrego stomatologa, mamy możliwość zminimalizowania nieprzyjemnych doświadczeń. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?
12:30, 17.12.2021
Rossmann wydał jak co roku firmowy kalendarz, w którym modelkami są pracownice naszych sklepów i centrali. Bohaterki kalendarza wystąpiły w stylizacjach z kwiatów, dobranych odpowiednio do poszczególnych miesięcy.