Zamknij
REKLAMA

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

02:48, 24.02.2017 | źródło: Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 26 lutego, odbędzie się II Bieg Tropem Wilczym organizowany w ramach V Pilskich Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy objął starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Pomysłodawcą tego ogólnopolskiego projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja w Warszawie, natomiast organizatorami lokalnymi są: Pilscy Patrioci oraz Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile.

Pierwsza edycja Biegu Tropem Wilczym odbyła się w 2013 roku. Brało w nim udział 50 osób. Od 2015 roku wydarzenie ma charakter ogólnopolski, a nawet międzynarodowy (2016 r. - 40 tys. uczestników ze 160 miast). W tym roku Bieg odbędzie się w niemal 240 miejscowościach, w tym również w Pile.

Przed rokiem, w pierwszym pilskim Biegu Tropem Wilczym, wystartowało 300 uczestników. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie.

Dystans biegu to 1963 metry (możliwy do pokonania wielokrotnie) i ma on charakter symboliczny, ponieważ w 1963 roku zginął w walce ostatni żołnierz wyklęty, Józef Franczak, pseudonim "Lalek".

Bieg odbędzie się w lesie przy ul. Mickiewicza w Pile, start o godz. 12:00. Limit czasowy: 60 minut. Na uczestników czeka loteria z nagrodami i grochówka.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz