Zamknij
REKLAMA

Euforia na Zlocie Morsów w Mielnie

23:00, 15.02.2017 | Jan Balcerzak
Skomentuj fot. archiwum Euforii
REKLAMA

W dniach 10-12 lutego trzydziestu członków Pilskiego Klubu Morsów EUFORIA wzięło udział w XIV Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Proszę sobie wyobrazić – słońce, kilkustopniowy mróz, poprzebierane ekipy z całej Polski i z pobliskich Niemiec, wuwuzele, trąbki, okrzyki i piosenki – to tworzy tę niezapomnianą atmosferę wspólnej zabawy.

Na deptaku, na promenadzie można było spotkać przechadzające się gromady mniej lub bardziej przebranych-ubranych-rozebranych morsów, którzy co i raz zażywali kąpieli morskiej by chwilę później rozgrzewać się w saunie lub wannach-baliach z gorącą wodą.

W tym roku organizatorzy – miasto Mielno, bowiem od 1 stycznia 2017 roku niegdysiejsza wieś uzyskała statut miejski – przygotowali aż 3 bale morsów, z których największy, na blisko 1000 osób odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

Euforia widniejąca w nazwie pilskiego klubu udzielała się wszystkim uczestnikom corocznego spotkania. Gdy po przemarszu wszystkich ekip przez miasto, punktualnie w niedzielne południe wbiegła do morza licząca ponad 2350 osób gromada rozkrzyczanych morsów woda wprost gotowała się od pozytywnej energii.

Za rok, jak zawsze w drugi weekend lutego, na jubileuszowym, XV zlocie nie zabraknie oczywiście morsów z pilskiej EUFORII.

(Jan Balcerzak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%