Zamknij
REKLAMA

X Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców - fotorelacja

13:11, 03.10.2017 | Ewa Szydeł
Skomentuj X Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

W sobotę, 30 września 2017, w bydgoskich Zielonych Arkadach carvingowcy walczyli o tytuł najlepszego w Polsce rzeźbiarza w owocach i warzywach. Oprócz rywalizacji zawodowców, podczas zorganizowanych przy okazji warsztatów z carvingu, swoje umiejętności szkolili debiutanci, a dzieci mogły wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, których głównymi bohaterami były owoce i warzywa.

W pierwszej konkurencji mistrzostw uczestnicy zaprezentowali prace, które przygotowali wcześniej w domach. Były to kompozycje na zadany przed zawodami temat - Fantazja. Publiczność miała okazję zobaczyć misternie wyrzeźbione w owocach i warzywach scenki kojarzące się ze światem baśni i fantazji. Najmłodszy z uczestników X Mistrzostw Polski w Carvingu, Arkadiusz Rosiak przypomniał swoją pracą baśń o Pięknej i Bestii, której przesłanie mówi o sile miłości. Zaginioną świątynię elfów z zaklętą w maskę księżniczką wyczarował z warzyw Łukasz Niziński z Krakowa. Mariusz Gromek, który również przyjechał z Krakowa, już od wtorku wykrawał w dyni elementy swojej konkursowej kompozycji. W Zielonych Arkadach zaprezentował jurorom i publiczności Wiedźmina w otoczeniu stworów, które znamy z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego czy też z kadrów filmu nakręconego na jej podstawie. Na tle rozgwieżdżonego nieba postać E.T. zmierzającą w kierunku Ziemi na rowerze umieścił Jordan Bach z Wejherowa, który carvingiem zajmuje się od 4 lat. Jedyną kobietą biorącą udział w mistrzostwach była Dorota Zwolińska, od niedawna rzeźbiąca w owocach i warzywach mieszkanka Solca Kujawskiego. Jej kompozycja nawiązywała do baśni o zaczarowanej wodzie.

Po ocenieniu przez jurorów pierwszej konkurencji, zawodnicy mieli za zadanie w określonym czasie wyrzeźbić pracę o tematyce prehistorycznej. Dopiero efekty tych działań miały wyłonić zwycięzcę X Mistrzostw Polski w Carvingu Warzyw i Owoców. Jednocześnie, uczniowie z łódzkiej szkoły gastronomicznej oraz Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości z Płocka, uczęszczający na zajęcia kółka carvingowego, pracowali nad swoimi rzeźbami o dowolnej tematyce. Spośród nich jurorzy najwyżej ocenili Martynę Koperę i to ona otrzymała nagrodę za Najlepszy Debiut w X Mistrzostwach Polski w Carvingu.

Mistrzem Polski 2017 w Carvingu Warzyw i Owoców został Mariusz Gromek z Krakowa, autor rzeźby Wiedźmin. Tytuł Wicemistrza Polski przypadł w udziale Arkadiuszowi Rosiakowi z Woli Adamowej. On także otrzymał Nagrodę Publiczności. Łukasz Niziński z Krakowa, autor "Zaginionej świątyni elfów" zajął miejsce trzecie.

(Ewa Szydeł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%