Zamknij
,
Choć w ostatnich latach zimy nie należą do najsurowszych trzeba pamiętać, że już niewielki mróz i śnieg utrudniają ptakom możliwość zdobywania pokarmu. Warto zatem wywiesić karmniki i cieszyć się widokiem ptaków odwiedzających urządzoną przez nas stołówkę.
,
Niższe temperatury powietrza i ostatnie opady deszczu sprawiły, że bieszczadzkie żubry z wyższych partii gór schodzą w doliny. "Jesienią zawsze szukają bardziej przyjaznych miejsc" - powiedział PAP rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
,
W związku ze stwierdzeniem na terenie gminy Mrocza przypadku choroby zgnilca amerykańskiego pszczół Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu nakielskiego.
,
Na bydgoskiej uczelni w gmachu Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbył się coroczny Dzień Turysty. Do udziału w przedsięwzięciu został zaproszony Krajeński Park Krajobrazowy, który obok wielu wystawców mógł zaprezentować walory przyrodniczo-turystyczne regionu Krajny.
4
,
10 października 2018 r. mieszkanki powiatu sępoleńskiego przyniosły do Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i ochrony środowiska wyjątkowego gościa. Był nim myszołów z podejrzeniem urazu. Dzięki dyrektorowi Wydziału pani Barbarze Wiśniewskiej ptak niezwłocznie trafił do weterynarza, który stwierdził, że szponiasty nie ma poważniejszych obrażeń.
,
W słoneczne sobotnie popołudnie 16 czerwca 2018 r. odbył się rodzinny rajd rowerowy zorganizowany przez Krajeński Park Krajobrazowy przy współpracy z rodzicami klasy V b z Zespołu Szkół Nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.
,
W dniach 10-20 lipca 2017 r. Krajeński Park Krajobrazowy wspólnie z chiropterologiem dr Mateuszem Ciechanowskim z Uniwersytetu Gdańskiego zorganizował warsztaty czynnej ochrony nietoperzy podczas których liczono i inwentaryzowano te niezwykłe ssaki.
,
Znów sadzimy kilka drzew, podkreślam JUŻ PO RAZ SIÓDMY, by uświadomić wszystkim, że nie jest to działanie doraźne, wywołane efektem "lex Szyszko". Jest to bowiem wspólny pomysł Nadleśnictwa Zdrojowa Góra i Oddziału PTTK w Pile zapoczątkowany w 2011 roku.
1
,
Od początku swego istnienia fotografia staje na granicy technicznej wykonalności obrazu zdatnego do odczytania. Współcześnie bywa jednak, że nieostre zdjęcie więcej mówi o zaistniałej chwili niż gdyby cały ruch zamrozić prędką migawką i wystarczającą czułością matrycy aparatu. Nie pochwalam tu braku wiedzy technicznej, ale spostrzeganie.