Szkło jest coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Charakteryzuje się nie tylko wysokim poziomem estetycznym, ale i zachwyca bogatą funkcjonalnością, pasując do różnorodnych, nawet bardzo odważnych koncepcji architektonicznych.
Szkło w budownictwie - dlaczego jest tak popularne?
O popularności szkła w budownictwie łatwo przekonać się samemu - wystarczy chociażby przejść się po centrum dużego miasta, by zobaczyć, jak ten materiał dominuje w architekturze, zwłaszcza nowoczesnych biurowców. Ale nie tylko, ponieważ wykorzystywany jest z powodzeniem w mniejszych, bardziej skromnych projektach, gdzie wymagane są takie cechy jak nienaganna trwałość, izolacyjność cieplna, dźwiękoszczelność i ochrona przeciwpożarowa. Nie zapominajmy też o tym, że im więcej szkła w bryle budynku, tym więcej naturalnego światła, które wpływa pozytywnie na samopoczucie, jak i podnosi walory estetyczne każdego wnętrza.
Szkło w wielu oryginalnych odsłonach
Bogactwo szklanych rozwiązań w budownictwie zachwyca, nie pozostawiając nikogo obojętnym. Co jest szczególnie warte uwagi?
- Fasady szklane wentylowane - cechuje je elegancja i dopracowanie w każdym szczególe. Zachwyca ich wygląd, za co odpowiada bezramowa optyka z widocznymi filigranowymi uchwytami mocującymi. Użyte do wykonania elewacji wentylowanej materiały (zmienne aluminiowe profile nośne jednowarstwowe, bezpieczne hartowane szkło - ESG) zapewniają długotrwałą jakość, spełniając najbardziej restrykcyjne wymagania architektów i projektantów. Fasady wentylowane w nowoczesnym budownictwie to również poprawa izolacji termicznej budynku, jak również dłuższy okres eksploatacji elewacji.
- Dyle szklane to materiał stwarzający szerokie możliwości wykorzystania w konstrukcji nowoczesnych budynków. Dyle mają kształt ceowników, dzięki czemu możliwe jest tworzenie wytrzymałych ścian różnego rodzaju: elewacji, zewnętrznych i działowych. Dyle szklane pozwalają na dużą dowolność aranżacyjną, gdyż można je układać w pionie i poziomie. Dostępne są szklenia pojedyncze, podwójne, potrójne, a nawet poczwórne.
- Pustaki szklane (luksfery) zapewniają nieograniczone możliwości aranżacyjne, ponieważ zastosować je można praktycznie wszędzie, wykładając nimi ściany zewnętrzne, wewnętrzne i działowe, podłogi i stropy, klatki schodowe oraz przeszklenia ogniochronne. Ognioodporne luksfery EI30 gwarantują - dokładnie jak ich nazwa wskazuje - wysoką odporność na działanie i rozprzestrzenianie się dymu oraz ciepła. To niezwykle wytrzymałe pustaki, więc z powodzeniem stosowane są w budynkach przeznaczonych do użytku publicznego (galerie, szkoły, restauracje, kina itp.).
Podsumowując, szkło w nowoczesnym budownictwie występuje pod wieloma postaciami, zachwycając swoją estetyką, wytrzymałością i bogatą funkcjonalnością.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz