Zamknij

Rozwijasz się w e-commerce? Zobacz co może Ci dać wynajem serwera w data center!

19:14, 02.03.2020 | materiał partnera
Skomentuj
Rozwijasz się w e-commerce? Zobacz co może Ci dać wynajem serwera w data center! - fot. partnera

Coraz więcej osób robi zakupy w Internecie. Wymaga, aby sklepy działały szybko, strony były zawsze dostępne, a transakcje przebiegały bezpiecznie. Dlatego jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, powinieneś zadbać o jakość obsługi. Tutaj nie bez znaczenia jest serwer, na którym umieszczona jest witryna. Zobacz dlaczego warto wynająć serwer w najbezpieczniejszym miejscu – data center.

Dlaczego powinieneś zainwestować w data center?

Jeśli Twój sklep codziennie odwiedza wiele osób, musisz być przygotowany, że w razie problemów z serwerem, możesz stracić mnóstwo potencjalnych klientów. Jak się przed tym zabezpieczyć? Wybierając odpowiednie data center. Centrum danych to miejsce szczególnie chronione – zarówno fizycznie, jak i sieciowo. Tutaj możesz wykupić w formie abonamentowej miejsce w chmurze lub serwerze dedykowanym. Jeszcze innym rozwiązaniem jest kolokacja serwerów. Poniżej przedstawiamy przykładowe usługi, które przydadzą się każdemu większemu sklepowi internetowemu.

Regularne kopie bezpieczeństwa

Rzecz oczywista, czyli tworzenie regularnych kopii danych. Zwykle jest to 1 kopia tygodniowo, ale możesz zwiększyć częstotliwość. Kopia okaże się niezbędna, jeśli na skutek awarii na stronie lub ataku hackerskiego, aktualne dane zostaną uszkodzone. Kopia zapasowa chroni także przed przypadkowym usunięciem plików.

Replikacja danych

W momencie zachodzenia zmian w plikach, możliwe jest tworzenie lustrzanej kopii danych oraz przesyłanie ich w bezpieczny sposób do innej lokalizacji wewnątrz klastra data center. Dzięki temu, jeśli oryginalne środowisko „ulegnie awarii” możesz bez obaw kontynuować pracę na zapasowych plikach.

Zawsze i wszędzie dostępny

Dzięki rozbudowanym systemom bezpieczeństwa oraz redundancji zasobów, dostęp do danych znajdujących się w data center, jest zawsze możliwy – niezależnie od pory dnia czy lokalizacji geograficznej. Dzięki temu klienci z całego świata będą mogli komfortowo robić u Ciebie zakupy – bez obaw o jakość połączenia czy dostępność serwera.

O czym pamiętać przy wyborze najlepszego data center dla e-commerce?

Nawet jeśli Twój sklep ma regularny ruch, musisz brać pod uwagę zarówno wzrost popularności swojej marki, jak i chwile wzmożonego ruchu – przed świętami czy w trakcie wyprzedaży. Szczególnie wtedy nie chcesz, aby Twoja strona przestała działać. Dlatego warto wiedzieć jakie masz możliwości w kwestii skalowania środowiska i zwiększania przepustowości. Powinieneś mieć możliwość takiego dostosowania serwera, aby był idealny do Twoich potrzeb.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone