Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać dobre ubezpieczenie przez internet? 

10:36, 05.03.2020 | materiał partnera
Skomentuj
Jak wybrać dobre ubezpieczenie przez internet?  - fot. partnera

Mamy telefony przyklejone do ręki, budzimy się z nimi i kładziemy się spać. Coraz więcej rzeczy załatwiamy za pośrednictwem komórki i internetu. Dlaczego zakup ubezpieczenia miałby wyglądać inaczej?

 

Szukamy ubezpieczenia, takiego skrojonego na miarę. Najczęściej kupujemy ubezpieczenie samochodu – OC w każdej firmie jest takie samo, dlatego skrojone na miarę = tanie. Gdzie takie znaleźć? Można to zrobić w kilka chwil bez wychodzenia z domu, przy pomocy internetowego kalkulatora ubezpieczeń.

Komputer w dłoń!

To pocieszające, że obecnie wiele rzeczy możemy zrobić sami. I nie chodzi mi tutaj o diagnozowaniu się przy pomocy dra Google’a, bardziej chodzi o korzystanie z wiedzy i umiejętności dostępnych na wyciągnięcie ręki.

I oczywiście opcje są dwie. Z jednej strony możemy sami wchodzić na strony banków i ubezpieczycieli, tam analizować, spisywać, porównywać. Z drugiej strony, jest to praca, którą ktoś już za nas wykonał tworząc porównywarki – narzędzie godne przetestowania. Nie dość, że daje nam faktyczne korzyści, to jeszcze pozwala zaoszczędzić czas. Co w takim razie musimy zrobić?

Wypełnij formularz

To w zasadzie jedyna rzecz, która jest od nas wymagana. Aby otrzymać ubezpieczenie najlepiej do nas dopasowane musimy przejść przez kilka punktów w dostępnym formularzu online. Jeśli sprawa dotyczy ubezpieczenia OC, musimy podać przede wszystkim jaka jest marka naszego samochodu, rok produkcji, pojemność silnika. Oprócz tego musimy zaznaczyć nasz wiek oraz miasto, w którym będziemy się przemieszczać naszym autem. Te informacje pozwolą algorytmowi przeczesać oferty dostępne na rynku i uszeregować je od najtańszej.

Podejmij decyzję

Co ważne, korzystając z kalkulatora nie podpisujemy cyrografu, nie mamy poczucia chyba muszę wziąć to ubezpieczenie, skoro już tak długo tu siedzę. W każdej chwili możemy przestać porównywać, nie musimy się na nic decydować. Ale z drugiej strony – właśnie możemy się zdecydować i tym samym zaoszczędzimy czas – po przeanalizowaniu wielości ofert wybieramy tę, która najbardziej nam odpowiada i możemy kupić ją także online. To duże ułatwienie i oszczędność czasu.

Nie bój się decydować

Na szczęście decyzja należy do Ciebie. Nie musisz kupować ubezpieczeń przez internet, możesz tradycyjnie pójść do agenta i na miejscu zapytać go o wszystko. Z drugiej strony dobrze jest się do takiego spotkania przygotować, do tego jak znalazł przyda się kalkulator – wiemy, czego możemy się spodziewać i od jakiej ceny warto wyjść.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone