Zamknij
REKLAMA

Dlaczego coraz częściej wybieramy księgarnię internetową zamiast tradycyjnej?

20:46, 25.06.2020 | materiał partnera
Skomentuj Dlaczego coraz częściej wybieramy księgarnię internetową zamiast tradycyjnej? - fot. partnera

Wszystkie badania wskazują na to, że po utrzymującym się przez lata niskim wskaźniku czytelnictwa w Polsce sytuacja poprawia się. Po książki sięgamy coraz częściej. Jednak jak wskazują statystyki głównie decydujemy się na zakupy w antykwariatach lub księgarniach internetowych. Antykwariaty zyskały bez wątpienia popularność dzięki coraz większej świadomości o trosce o środowisko i trendowi #zerowaste. Jednak znajdziemy tam wyłącznie egzemplarze używane, co innego jeśli chodzi o nowości. Czy to oznacza, że to koniec stacjonarnych zakupów w księgarniach? Może nie koniec, ale nie da się ukryć, że internet odegrał tutaj ogromną rolę. Większy wybór, porównywarka cen, a także oszczędność czasu. Co dokładnie przekonuje nas do zakupów online?

Szeroki wybór tytułów

Gdy idziemy do jakiegokolwiek stacjonarnego sklepu zgromadzony w nim asortyment jest ograniczony. Co innego jeśli chodzi o internet, tam nieraz mamy wrażenie, że wybór jest nawet zbyt duży. Możemy tam znaleźć wszystko, w tym niezliczoną ilość tytułów książek. Dobra księgarnia internetowa proponuje zarówno bestsellery, jak i dzieła początkujących i nieznanych autorów oraz literaturę branżową. Jest to również bardzo duże ułatwienie dla osób mieszkających w małych miejscowościach, gdzie często nawet nie ma stacjonarnej filii. Bez względu na miejsce zamieszkania, dla wielu osób chodzenie do księgarni tradycyjnych to strata czasu, bo nie wiadomo czy dana pozycja jest w ogóle w danym miejscu dostępna.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zakup książki w tradycyjnej księgarni wymaga od nas czasu poświęconego na znalezienie księgarni, pójście do niej, a także wybór odpowiedniego egzemplarza. Czasami nawet to nie gwarantuje sukcesu, bo okazuje się, że danej książki nie ma w sklepie. W przypadku księgarni internetowej jest to dużo prostsze. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową interesujący nas tytuł i pokażą nam się konkretne oferty. Co więcej, możemy od razu porównać ceny i zamówić najtańszą wersję. Przesyłka w wielu przypadkach jest darmowa lub kosztuje niewiele. Zazwyczaj i tak jest taniej niż stacjonarnie. Dzięki księgarni internetowej możemy zamówić książkę o każdej porze dnia, bez wychodzenia z domu.

Opinie internautów

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie bez problemu możemy spytać o opinię na dany temat innych internautów. Służą do tego specjalne grupy w serwisach społecznościowych, a także dedykowane temu platformy. Również na stronach księgarni internetowych nie mogło takiej opcji zabraknąć. Osoby, które kupiły daną książkę mogą zamieścić swoją opinię na temat realizacji zamówienia oraz recenzję książki, pomagając przy tym innym osobom rozważającym zakup. Księgarnie często oferują rabaty za podzieleniem się swoimi wrażeniami, ponieważ w ten sposób wzmacniają swój wizerunek, zyskując nowych klientów. Jeśli więc szukamy ciekawych tytułów w dobrej cenie, wybierzmy księgarnię internetową -oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz