Zamknij
REKLAMA

Strona internetowa na miarę Twoich potrzeb

09:34, 19.11.2020 | materiały partnera

Dobrze wykonana strona internetowa firmy to w zasadzie klucz otwierający drzwi klientom. Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi szuka  obecnie namiarów na produkty czy usługi w internecie. Dlatego tak ważne jest, aby witryna firmowa była widoczna w wynikach wyszukiwania, a zarazem zachęcała do wejścia i wykonania określonych celów.

Dlaczego profesjonalna firma, a nie kreator czy amator?

Stwórz stronę w pół godziny – takie hasło brzmi zachęcająco? Na pierwszy rzut oka może i tak. Jednak diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Nie inaczej jest w tym przypadku. A to właśnie detale decydują o tym, czy strona www Twojej firmy będzie wysoko w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy kluczowej, i czy potencjalni klienci pozostaną na niej dłużej niż kilka sekund. W konsekwencji od tego zależy sukces marketingowy, więc stawka jest naprawdę poważna.

Dlatego nie można przesadnie oszczędzać na witrynie firmowej, która jest nie tylko stricte wizytówką internetową. Nowoczesna strona internetowa okazuje się niezwykle skutecznym narzędziem pozyskiwania nowych klientów, a także utrzymywania dotychczasowych. Minęły zatem te czasy radosnej twórczości osób, których wiedza na temat projektowania i wykonania strony pozostawiała sporo do życzenia. Obecnie każdy poważny właściciel firmy powinien wygospodarować w swoim budżecie środki zarówno na stworzenie, jak i utrzymanie rzeczywiście profesjonalnie prezentującej się witryny. Takiej, która jest widoczna wysoko w wynikach wyszukiwania, a zarazem nie odstrasza swoim designem czy brakiem funkcjonalności potencjalnych klientów. W związku z tym nie ma miejsca na amatorkę bądź działania jedynie pozornie przypominające fachowe podejście do tematu.

Dobrze to wiemy, ponieważ do Haiku Studio przychodzą osoby, które po jakimś czasie zorientowały się, że ich strona firmowa zrobiona przez amatora lub z wykorzystaniem kreatora po prostu nie działa optymalnie. Problem w tym, że niejednokrotnie trzeba wszystko zaczynać od nowa, ponieważ nie ma możliwości przeniesienia danych na wydajniejszy serwer albo istniejące błędy okazują się na tyle poważne, że prościej, szybciej i taniej postawić stronę od zera. 

Zobacz, co zyskujesz zlecając tworzenie strony internetowej profesjonalistom

Wiedza, doświadczenie i odpowiednie umiejętności to podstawa. Nie wierz w to, że ktoś świetnie zna się na wszystkim. Fachowe podejście do zaprojektowania witryny oznacza, że zbiera się grupa osób, a każdy jest mistrzem w swojej pracy. Potrzebny jest specjalista od elementów graficznych, od kodowania, ale także copywriter i ktoś, kto nad całym procesem czuwa i zleca kolejne zadania. Jednocześnie na każdym etapie konieczna okazuje się pomoc osoby doskonale znającej się na optymalizacji i pozycjonowaniu. Dlatego między bajki można włożyć hasła o stworzeniu dobrze działającej i optymalnej strony internetowej w pół godziny. Ba, nie da się nawet w dzień czy dwa dni. Najprostsza strona wykonana na szablonie wymaga co najmniej siedmiu dni pracy, w tym kilku godzin na testowanie. Bardziej rozbudowane witryny czy postawienie sklepu internetowego to już kwestia nawet trzech – czterech tygodni. Lepiej poczekać chwilę dłużej, aby wszystko funkcjonowało w pełni poprawnie.

 

Kiedy zadaniem zajmują się profesjonaliści, to otrzymujesz usługę kompleksową. Nie musisz się martwić o teksty – komunikatywne, merytoryczne, a zarazem dobrze zoptymalizowane pod roboty wyszukiwarek. Masz pewność, że strona będzie miała oryginalną szatę graficzną. Co ważne, idealnie dopasowaną do specyfiki branży oraz indywidualnych potrzeb. Nie sprawi żadnych problemów ewentualna późniejsza konieczność rozbudowy strony, ponieważ możliwości jej edytowania czy wyboru konkretnych funkcjonalności okazują się niemal nieograniczone.

To nie wszystko. Możesz jeszcze liczyć na kilka innych udogodnień, o których jedynie mógłbyś pomarzyć zlecając stworzenie strony internetowej amatorom.

Strona się ładuje szybko i bez problemów

A to bardzo ważne nie tylko ze względu na brak cierpliwości odbiorców. Również roboty Google biorą pod uwagę szybkość wczytywania witryny. Przy długim ładowaniu tracisz więc podwójnie, a nawet potrójnie. Po pierwsze, trudniej o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Po drugie, im niżej w rankingu, tym mniejsze szanse, że ktoś zawita na stronę. Po trzecie, jak już znajdzie witrynę, to z pewnością nie będzie czekać w nieskończoność, aby zobaczyć, jakie treści są na niej ukryte.

Wdrożenie mechanizmów przyspieszających ładowanie strony leży zatem w Twoim interesie, ale na ich wdrożenie nie masz co liczyć przy korzystaniu z kreatora stron. To także kwestia odpowiedniej wiedzy oraz dużej ilości czasu, zatem amator też raczej sobie z tym zadaniem nie poradzi.

Doskonale wiesz, kto odwiedza Twoją stronę firmową

Jest to możliwe dzięki systemowi statystyk odwiedzin Google Analytics. W ten sposób łatwiej przygotowywać strategie marketingowe.

 

Strona internetowa zostaje odpowiednio zoptymalizowana

A to z kolei ma kluczowe znaczenie w kontekście pozycjonowania.  Innymi słowy, musi być coś dla oczu potencjalnych klientów, ale i dla mechanizmów Google. Jeżeli pojawia się zdjęcie, to konieczny jest też jego opis dla robotów. Nie można zapominać o kluczowych tagach, sitemaps i opisach stron. Takie detale czasami decydują o tym, czy witryna jest widoczna dla Google, a tym samym czy pojawia się w wynikach organicznych. W związku z tym, że strona www zostaje ponadto dodana do indeksu wyszukiwarek, to zaczyna osiągać coraz wyższe pozycje na konkretne słowa kluczowe.

Strona www jest wygodna w użytkowaniu

Budowanie w oparciu o silnik WordPress pozwala na swobodną edycję treści z poziomu bardzo funkcjonalnego systemu zarządzania treścią. Nie potrzeba do tego programisty, ponieważ panel CMS ma charakter intuicyjny, więc każdy sobie, nawet samodzielnie, z tym poradzi. Kilka minut i gotowe.

 

Strona internetowa responsywna i zintegrowana z mediami społecznościowymi

To w zasadzie podstawa nowoczesnych witryn. Każdy projekt Haiku Studio działa optymalnie w każdej przeglądarce internetowej, a zarazem na różnych urządzeniach. Twoja strona internetowa będzie zatem czytelna zarówno na dużych ekranach monitorów komputerowych, jak i małych smartfonach. Jednocześnie z poziomu witryny klienci mogą przejść na social media Twojej firmy dzięki widocznym przyciskom.

Strona www dobrze zabezpieczona

Nieaktualne lub dziurawe oprogramowanie to zmora kiepskiej jakości witryn, i zarazem zaproszenie do włamania. Nasze strony mają skuteczne i zaawansowane technologicznie zabezpieczenia. Dzięki temu oszczędzasz na wykrywaniu ataków oraz naprawach z nimi związanych. Dodatkową formą ochrony jest certyfikat SSL.

Co ważne, w razie jakichkolwiek awarii np. serwera nie musisz bać się o utratę danych, ponieważ strona wykonuje automatyczne kopie zapasowe. Jednocześnie zostaje dostosowana do wymogów ustawy o prawie telekomunikacyjnym, a to oznacza opis w polityce prywatności oraz informację o stosowaniu tzw. cookies.

Haiku Studio to pełne wsparcie techniczne

Zapraszamy do kontaktu właścicieli małych i średnich firm działających lokalnie. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie projektowania, wykonania i obsługi stron internetowych. Współpraca z nami oznacza, że możesz skupić się całkowicie na prowadzeniu firmy, natomiast my zajmiemy się stworzeniem skutecznych narzędzi i strategii pomagających zaistnieć Twojej firmie w sieci.

Artykuł powstał we współpracy z:

Agencja Reklamowa Haiku Studio

Mickiewicza 35/7

89-600 Chojnice

Telefon komórkowy: 511 984 811

Email: [email protected]

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%