Zamknij

Parkowanie w centrum Poznania – gdzie szukać miejsc postojowych?

21:07, 06.01.2021 | materiał partnera
Skomentuj Parkowanie w centrum Poznania - gdzie szukać miejsc postojowych? - fot. partnera

Jednym z największych wyzwań, jakim na co dzień muszą sprostać kierowcy w Poznaniu oraz w innych dużych miastach, jest znalezienie miejsca postojowego w centrum. Średnio zajmuje to ok. 40 minut i wiąże się z licznymi niedogodnościami.

Duże natężenie ruchu sporym problem w Poznaniu

Poznań znajduje się w gronie najbardziej zakorkowanych miast nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Tak wynika z raportu opracowanego przez firmę TomTom. Sytuacja w stolicy Wielkopolski z roku na rok pogarsza się – wpływa na to wiele czynników. Eksperci z Interparking Polska wskazują przede wszystkim na bardzo szybki wzrost wskaźnika motoryzacji w europejskich miastach. To sprawia, że w ich centra stają się coraz bardziej zatłoczone. Władze Poznania wdrażają różne rozwiązania mające na celu rozładowanie ruchu i podniesienie jakości życia mieszkańców. Problemy ze znalezieniem miejsc postojowych dotykają bowiem nie tylko kierowców, ale także i pozostałych uczestników ruchu. Samochody pozostawione na chodnikach, trawnikach czy ścieżkach przeznaczonych dla rowerzystów utrudniają sprawne poruszanie się po mieście.

Parkingi podziemne – dlaczego warto je budować?

Istnieje wiele powodów, dla których opłaca się inwestować w podziemne parkingi. Poznań centrum ma tu kluczowe znaczenie jako strategiczny punkt na mapie miasta. Tego typu parkingi nie ingerują w naziemny krajobraz, a przy tym zmniejszają liczbę samochodów na ulicach. Kierowcy mają możliwość zarezerwowania miejsca online, co daje pewność, że będzie ono w konkretnym dniu o określonej godzinie. Z oferty tej mogą korzystać mieszkańcy Poznania oraz przyjezdni, którzy przybywają tu w celach służbowych czy turystycznych. Wiele firm obsługujących podziemne parkingi proponuje mieszkańcom abonamenty w bardzo korzystnych cenach, co pozwala zaoszczędzić na kosztach związanych z przemieszczaniem się po mieście. Parking podziemny ma również ten plus, że jest on pod stałym dozorem kamer lub ochrony, w związku z czym osoby niepowołane nie mają prawa wstępu na jego teren.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz