Zamknij
REKLAMA

Profesjonalny zarządca nieruchomości: wachlarz korzyści dla właścicieli?

22:32, 30.04.2021 | materiał partnera
Profesjonalny zarządca nieruchomości: wachlarz korzyści dla właścicieli? - fot. partnera

Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy, osoby wynajmujące lokale mieszkaniowe i komercyjne – dla każdej z tych grup skorzystanie z profesjonalnej usługi zarządcy nieruchomości może być ogromnym ułatwieniem w dbaniu o prawidłowe funkcjonowanie obiektu. Wybór firmy, która zajmie się opieką nad nieruchomością, to przede wszystkim oszczędność czasu i pracy. Warto poznać także inne zalety takiego rozwiązania.

Skorzystanie z usług podmiotu, który zajmie się profesjonalną obsługą nieruchomości w imieniu właściciela, jest bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku budynków wielorodzinnych, deweloperów, a nawet właścicieli prywatnych domów – i nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę pewność i wygodę takiego rozwiązania. Zarządcy, których pracę regulują przepisy prawne (Ustawa o gospodarce nieruchomościami), zdobywają niezbędną licencję, wpisani są do dedykowanego rejestru, jak również posiadają odpowiednie ubezpieczenie – są więc wyposażeni w bogaty pakiet narzędzi, kontaktów oraz wiedzę o przepisach prawnych niezbędnych do jak najlepszego gospodarowania nieruchomością, a także podejmowania pełnej odpowiedzialności za obiekt w sytuacjach problemowych.

Bogaty zakres zadań…

Wybierając usługę taką, jak zarządzanie nieruchomościami Gdynia, właściciel czy osoby zgromadzone w ramach wspólnoty mieszkaniowej przenoszą na profesjonalistów cały szereg zadań i powinności związanych z funkcjonowaniem budynku – począwszy od prostych, codziennych prac, takich jak kontakt z dostawcami usług sprzątających, wywozu śmieci czy firm telekomunikacyjnych. Zarządca dba o prawidłową realizację umów z tymi kontrahentami i negocjowanie warunków współpracy. Usługodawca taki zajmuje się również sprawowaniem pieczy nad odbywającymi się przeglądami technicznymi w budynku i terminowymi kontrolami wszystkich instalacji.

Wyspecjalizowany podmiot przejmuje także poważniejsze zadania związane z nieruchomością, m.in. prowadzenie remontów i modernizacji poprzez koordynację całości prac – dbanie o ich terminowość i dokonywanie niezbędnych odbiorów. Wiedza z zakresu gospodarki obiektami pozwala także firmom zarządzającym na zgłaszanie ekipom remontowym ważnych usterek i skuteczną egzekucję w ich usuwaniu. Nierzadko także zarządca pełni funkcję „pogotowia lokatorskiego”, do którego można zgłosić się o każdej porze, reprezentuje właścicieli w sądach, a także sprawuje rolę mediatora w przypadku konfliktów pomiędzy lokatorami.

…i jeszcze większy wachlarz zalet

Właściciele obiektów, którzy korzystają z usług takich, jak zarządzanie nieruchomościami Gdynia, wskazują na liczne zalety takiego rozwiązania. Najważniejszą z nich jest oszczędność czasu – większość prostych czynności zostaje bowiem przekazana zewnętrznemu podmiotowi. Mowa tu m.in. o prowadzeniu dokumentacji: dotyczącej ubezpieczeń nieruchomości, czynszów, spisu lokali i właścicieli, umów najmu i aktów notarialnych, pism sądowych, harmonogramów prac i protokołów zdawczo-odbiorczych, uchwał i regulaminów wspólnot mieszkaniowych, rozliczeń mediów, kosztorysów i faktur oraz dokumentacji związanej z windykacjami.

Co istotne, właściciele nieruchomości i członkowie wspólnot, korzystając z usługi zarządcy zachowują pełną decyzyjność w najważniejszych kwestiach, a skuteczne podejmowanie kroków zapewniają im m.in organizowane przez zarządcę regularne zebrania. Mają oni także pełen wgląd w sprawozdania finansowe, wyciągi bankowe czy zawierane umowy. Można więc uznać, że usługa profesjonalnego zarządcy jest szczególnym ułatwieniem, kiedy decydowanie o obiekcie jest rozporoszone pomiędzy wiele osób.

Warto zwrócić uwagę na zalety wynikające ze znajomości przez zarządcę przepisów prawnych i szerokiego grona podmiotów działających na rynku gospodarowania nieruchomościami. Daje to właścicielom pewność, że koszty użytkowania nieruchomości są maksymalnie negocjowane i optymalizowane, a sam obiekt – jest bezpieczny dzięki regularnie prowadzonym kontrolom.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%