Zamknij

Artykuły o aktywności i diecie

11:38, 08.10.2021 | materiał partnera
Artykuły o aktywności i diecie - fot. partnera

Zwiększ aktywność fizyczną i poczuj się lepiej!

Zwiększenie aktywności nie znaczy, że od razu musimy wskakiwać na najwyższe obroty. Każdy ruch jest ważny. Metodą małych kroczków możemy zajść bardzo daleko, nie zniechęcając się na starcie. Najłatwiej zacząć od zmian, które nie wpłyną drastycznie na nasze dotychczasowe przyzwyczajenia. Zamiast windy możemy wybrać schody, a na zakupy możemy udać się do sklepu położonego nieco dalej niż zawsze. Warto zacząć właśnie od takich małych zmian, które wbrew pozorom, mogą mieć duży wpływ na naszą kondycję. A im lepsza kondycja tym większa chęć do rozwijania swoich sportowych zainteresowań.

Kolejnym krokiem jest znalezienie ulubionego rodzaju aktywności. Możliwości obecnie jest bardzo dużo. Jeśli wolisz ćwiczyć w pojedynkę – wybierz spacery lub ćwiczenia w domu według planów treningowych, dla fanów zajęć grupowych na pewno znajdzie się coś w siłowniach i fitness klubach. Pamiętaj, że nie musisz ograniczać się do jednego rodzaju aktywności. Dzisiaj joga, jutro boks? Nie ma problemu. Próbuj i wybierz to co będzie dla Ciebie odpowiednie.

Zbilansowana i zdrowa dieta na co dzień!

Zdarza Ci się chwycić coś w biegu? Zapomnieć o dziennej porcji warzyw i owoców? A może na samą myśl o gotowaniu rezygnujesz z jedzenia? To zdecydowanie czas pochylić się na codzienną dietą. Dieta, chociaż kojarzy się głównie z odchudzaniem, jest określeniem opisującym cały system naszego odżywania. Wpływa ona na funkcjonowanie całego organizmu, zarówno na jego stan fizyczny jak i psychiczny. Odpowiedni sposób żywienia jest kluczowy w utrzymaniu ciała i umysłu w jak najlepszym stanie.

Idealna dieta musi być dobrze zbilansowana. Należy także pamiętać, że powinna być różnorodna i bogata w wartość odżywcze. Oznacza to, że przy planowaniu zdrowego jadłospisu musimy uwzględnić w nim: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne oraz błonnik. Ich wartości jednak mogą być zmienne w zależności od naszych preferencji żywieniowych lub ograniczeń zdrowotnych. W dietach wegetariańskich należy nie tylko określić ilość potrzebnego w diecie białka, ale także jego przyswajalność, zaś w przypadku nietolerancji laktozy większy nacisk powinien zostać położony na analizę składu poszczególnych składników. Wymaga to jeszcze większej uwagi, jeśli chcemy osiągnąć określony cel, na przykład schudnąć lub zwiększyć masę mięśniową. Planowanie diety wymaga czasu i skupienia. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, by zadbać o prawidłowe żywienie to warto rozważyć wizytę u dietetyka lub dietę pudełkową. Catering dietetyczny jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu na analizowanie i dobieranie składników swoich dań, ale zależy im na własnym zdrowiu. Jest świetną alternatywą dla gotowych dań ze sklepów, które często nie mają najlepszego składu, ani smaku. Warto wspomnieć również ile czasu można oszczędzić, omijając kolejki w sklepach - catering dietetyczny sam codziennie pojawi się pod Twoimi drzwiami. Obecnie diety pudełkowe mają w swoich ofertach plany żywieniowe dobrane do wszystkich potrzeb klientów. Diety dostępne są w wariancie wegetariańskim, wegańskim, standardowym, sportowym, bez laktozy oraz z ograniczonym glutenem. Dużym ułatwieniem przy wyborze z tak zróżnicowanej oferty jest przykładowe menu, które znajdziemy na stronach cateringów. Nie musimy więc się martwić, że plan, który wybraliśmy nie przypadnie nam do gustu. Można również wybrać jaką kaloryczność dzienną ma mieć przyrządzona dla nas dieta pudełkowa Lubin i nie martwić się samodzielnym liczeniem kalorii. Jest to szczególnie istotne dla osób chcących zredukować masę ciała oraz sportowców. Catering dietetyczny na pewno oszczędza dużo czasu, który można wykorzystać na przykład na dodatkowy spacer.

W ofercie TimCatering.pl posiadamy diety: standardowa, sportowa, z niskim indeksem glikemicznym, bezlaktozowa, bezglutenowa, wegańska, wegetariańska, wegetariańska z rybami

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%