Zamknij

Przytulny relaks na tarasie zimą? Mamy proste, sprawdzone sposoby

15:21, 24.11.2021 | materiały partnera

Potencjał tarasu często bywa niewykorzystany. Wraz z nadejściem chłodniejszych dni większość z nas zamyka się bowiem w domu. Jak się jednak okazuje, możemy odpoczywać na tarasie bez względu na aurę. A obserwowanie padającego śniegu może być naprawdę odprężające. Jak przygotować taras, aby wypoczywać blisko natury także zimą?

Zbuduj ogród zimowy. To relaks w ogrodzie o każdej porze roku

Ogród zimowy (określany także oranżerią) to dodatkowe pomieszczenie usytuowane przy jednej ze ścian domu. Jego konstrukcja jest najczęściej w całości przeszklona, a wszystko opiera się na szkielecie z profili drewnianych, aluminiowych, stalowych lub PCV. Najprostszym rozwiązaniem jest budowa ogrodu zimowego na tarasie. W takim przypadku nie musimy przygotowywać pod konstrukcję nowych fundamentów, a cały proces realizacji projektu przebiega szybciej i sprawniej. Oranżeria stanowi fantastyczny łącznik pomiędzy domem, a ogrodem. Zimą, gdy śnieg i mróz nie zachęcają do wyjścia na zewnątrz, odpoczynek w ogrodzie zimowym pozwala korzystać z uroków przebywania blisko natury, a jednocześnie cieszyć się komfortem ciepła i przytulności. Ogród zimowy spełnia również funkcję praktyczną. To miejsce, w którym możesz przezimować delikatne rośliny ogrodowe, które nie zniosłyby niskich temperatur. Oranżeria będzie także dobrym izolatorem termicznym, który zmniejszy straty ciepła budynku domu.

Decydując się na zimowy ogród, warto pamiętać o odpowiednim jego wyposażeniu. Nastrojowe oświetlenie, czy wygodne, ekskluzywne meble ogrodowe wprowadzą w przestrzeń odpowiedni klimat i nieco elegancji. To istotne, bowiem oranżerie, zwłaszcza zimą, ocieplają nastrój, gdy natura wydaje się być surowa, a dni szare i krótkie.

Wybierz odpowiednie wyposażenie tarasu, które sprawdzi się także zimą

Jeśli rozwiązanie w formie ogrodu zimowego nie do końca jest ci po drodze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypoczywać na tarasie bez budowania tego typu konstrukcji. Wystarczy odpowiednie przygotowanie tarasu na zimowe warunki pogodowe. Tutaj kluczową rolę będzie odgrywało odpowiednie wyposażenie, odporne na niskie temperatury i działanie wilgoci. Na szczęście nowoczesne meble ogrodowe dostępne obecnie na rynku to w większości przypadków rozwiązania całoroczne. Ważny jest materiał z jakiego je wykonano. Meble technorattanowe, czy aluminiowe mogą stać na zewnątrz cały rok. Meble drewniane, a nawet teakowe także dobrze zniosą zimową aurę, jeśli tylko będziesz pamiętać o regularnej ich konserwacji. Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie zadaszenie tarasu, które zabezpieczy wyposażenie przed intensywnymi opadami. Dodatkowo, będziemy mogli korzystać z tarasu także w niepogodę.

Sofy, krzesła stół, czy nawet cały zestaw mebli ogrodowych warto skomponować z nastrojowym oświetleniem. Zimą łatwo stworzysz przytulny, ciepły klimat wykorzystując świetlne girlandy, lampiony, czy latarenki (w nowoczesnej i bardziej praktycznej wersji mogą to być latarenki LED). Na koniec miękkie, ciepłe tekstylia. Koce i pledy zapewnią dodatkową ochronę przed zimnem. Na rozgrzewkę na tarasie przyda się jeszcze kubek gorącej herbaty lub czekolady.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%