Zamknij

Skuteczne leki na zatoki, które kupisz bez recepty

16:15, 05.01.2022 | .
fot. partnera

Zapalenie zatok to bardzo dokuczliwa, a także bardzo męcząca przypadłość, który dopada wielu z nas. Może towarzyszyć przeziębieniu lub być skutkiem infekcji. Może też wynikać z nietypowych przyczyn. Tak czy siak, w każdym z tych przypadków, potrafi dać się mocno we znaki. Czy istnieją skuteczne leki na zatoki? Na szczęście tak. Jest wiele preparatów bez recepty i wiele domowych sposobów, które warto wypróbować.

1. Skuteczne leki na zatoki - nie potrzebujesz wizyty u lekarza

2. Domowe sposoby na zatoki

Jeśli masz problem z bólem lub obrzękiem zatok, zanim udasz się do lekarza, możesz powalczyć domowymi sposobami lub wesprzeć się lekami dostępnymi bez recepty. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

1. Skuteczne leki na zatoki - nie potrzebujesz wizyty u lekarza

Zapalenie zatok (ściślej mówiąc zapalenie błony śluzowej i zatok przynosowych) związane jest z charakterystycznym, silnym i mocno uciążliwym bólem. Objawia się przeważnie uczuciem zatkania nosa, wydzieliną z nosa i kaszlem. Inne objawy zapalenia zatok to: ból oraz tkliwość twarzy, która nasila się, gdy pochylasz głowę do przodu, ból głowy, ból zębów, uczucie pełności w uchu. Zapaleniu zatok może towarzyszyć również gorączka.

Jeśli uciążliwe objawy utrzymują się powyżej 12 tygodni, wówczas występuje przewlekłe zapalenie zatok, potem objawy mogą wygasnąć, ale niestety mogą się również zaostrzyć. Warto również podkreślić, że nieleczone problemy z zatokami mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. A zatem jak sobie radzić z objawami zapalenia zatok?

Zanim skierujesz swoje kroki do gabinetu lekarskiego, możesz spróbować zwalczyć chorobę dzięki preparatom, dostępnym bez recepty. Kupisz je np., tutaj: https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-zatoki.

W ofercie znajdują się produkty oparte o naturalne składniki, jak i leki wyprodukowane z wykorzystaniem sprawdzonych, nowoczesnych osiągnięć medycyny oraz farmaceutyki. Pomogą zwalczyć ból zatok i uczucie zatkania nosa. Możesz wybrać pomiędzy różnymi tabletkami i wspomóc leczenie zatok sprayem do nosa, dzięki któremu zatkane zatoki wreszcie odejdą w zapomnienie.

2. Domowe sposoby na zatoki

Jeśli potrzebujesz ulgi tu i teraz i nie chcesz sięgać po farmaceutyki, możesz spróbować domowych sposobów na zatoki. A jest ich kilka. To:

  • irygacje, czyli płukanie zatok (roztwór możesz przygotować z soli kuchennej)
  • inhalacje parowe
  • inhalacje z użyciem nebulizatora
  • ciepłe kompresy

Z zapaleniem zatok poradzisz sobie także stosując zioła, takie jak ziele werbeny i tymianku, ekstrakt z bzu czarnego, korzenia goryczki czy kwiatów pierwiosnka lekarskiego.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%