Zamknij

Kuchnia w ciemnych kolorach – jak ją urządzić z głową

23:32, 24.10.2019 | artykuł sponsorowany
Kuchnia w ciemnych kolorach - jak ją urządzić z głową - fot. partnera


Głównym trendem w aranżacji kuchni są jasne przestrzenie, w których prym wiodą biele. Jednak powoli, co odważniejsi łamią ten schemat, eksperymentując z ciemnymi kolorami w kuchni. Chciałbyś, aby Twoje mieszkanie było wyjątkowe? Marzy Ci się ciemna, oryginalna kuchnia, ale boisz się, że będzie przygnębiająca? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami zawartymi w tym artykule.

Meble kuchenne w ciemnych barwach

W przypadku aranżowania wnętrz z wykorzystaniem ciemnych kolorów zawsze istnieje lęk przed tym, że pomieszczenie będzie zbyt depresyjne, przygnębiające, oraz że ciemny kolor optycznie zmniejszy pomieszczenie. Zatem co zrobić, żeby tak się nie stało? Świetnym sposobem na rozjaśnienie kuchni będzie wykorzystanie drewna. Jeśli zdecydujesz się na ciemne ściany, czy blaty, to koniecznie zadbaj o drewniane fronty szafek,  takie zabieg stworzy naprawdę intrygujące i niebanalne połączenie.

Kolejnym pomysłem jest zestawienie kontrastujących kolorów mebli – bieli z ciemnymi kolorami. Pojawia się tu pytanie, gdzie znaleźć takie meble do kuchni? Według naszego researchu naprawdę ciekawą ofertę prezentuje galeria wnętrz: https://krakowska31.pl. Warto do nich zajrzeć, ponieważ oprócz standardowych propozycji oferują także meble kuchenne na wymiar.

Płytki podłogowe

W kuchni bardzo ważna jest posadzka, która dopełnia całe pomieszczenie. Jeżeli decydujemy się na ciemne meble kuchenne, to dobrze byłoby zadbać o jasne płytki podłogowe. Ciekawym pomysłem jest również szachownica – zestawienie czerni i bieli nigdy nie wyjdzie z mody. Kolejnym pomysłem jest położenie na podłodze jasnych drewnianych paneli, które będą idealnie rozjaśniały całą przestrzeń - świetnie sprawdzi się pobielane drewno. Rozwiązaniem dla odważnych jest zastosowanie płytek cementowych w ciemnej kuchni, które prezentują najrozmaitsze zdobienia, trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić.

Ściany

Jeśli zdecydujesz się na ciemne meble kuchenne, to postaw na jasne ściany, jeśli zaś chcesz mieć ciemne pomieszczenie, to blaty i szafki kuchenne muszą być albo drewniane, albo jasne  - to pewne rozwiązanie i sposób na uniknięcie przytłaczającego wnętrza. Świetnym pomysłem na wykorzystanie ciemnych barw na ścianach jest farba tablicowa, która po pierwsze jest odporna na wilgoć, a po drugie daje możliwość innej niż słownej komunikacji między domownikami. Bardzo dobrze również mogą się sprawdzić ściany z płytkami imitującymi czarną lub szarą cegłę. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w zestawieniu z drewnianymi elementami.

Ciemne barwy coraz częściej wkraczają do wnętrz naszych kuchni. Jednak takie rozwiązania stosują nieliczni, ponieważ wciąż boimy się zbyt dużego przytłoczenia. Rzeczywiście czernie, grafity, czy brązy mogą zniechęcać, jeśli zastosuje się je nieumiejętnie. Najważniejszą zasadą ciemnych przestrzeni jest rozwaga i niestawianie wszystkiego na jedną kartę. Ciemne barwy można łatwo przełamać drewnem, czy jasnymi, kontrastującymi elementami.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone