Zamknij
REKLAMA

Zalety i wady abonamentu rodzinnego

10:24, 28.11.2019 | materiał partnera
Skomentuj Zalety i wady abonamentu rodzinnego - fot. partnera

Abonament rodzinny to doskonałe rozwiązanie, które jest oszczędne i ekonomiczne, a dodatkowo umożliwia kontrolę domowych wydatków. Taki system jest więc bardzo wygodny i świetnie sprawdzi się w przypadku par lub rodziców z dziećmi.

Zalety abonamentu rodzinnego

W abonamencie grupowym najważniejszy jest moment założenia konta oraz liczba przypisanych kart SIM. Oznacza to, że im więcej osób zdecyduje się na wspólny abonament, tym korzystniejsza będzie cena za jeden numer. Darmowe SMS, nielimitowane rozmowy, a także duży pakiet transferu danych to jedne z najważniejszych zalet abonamentu grupowego. Połączenie kilku numerów sprawia, że ceny maleją kaskadowo i cała rodzina może wspólnie oszczędzać na rachunkach telefonicznych. Można więc uznać, że jedną z największych zalet abonamentu rodzinnego jest niska cena za każdy z numerów. To jednak nie wszystko, ponieważ grupowa oferta pozwala na kontrolę wydatków. Rodzice mogą także w łatwy sposób monitorować koszty związane z miesięcznymi opłatami za telefon swoich dzieci. Dodatkowo możliwe jest ustalenie różnych pakietów w zależności od potrzeb konkretnego użytkownika. Przykładowo, dla nastolatka szczególne znaczenie ma pakiet Internetu, natomiast dla osoby, która sporo pracuje z domu i ma dostęp do sieci Wi-Fi, ważniejsze są nielimitowane rozmowy i SMS-y. W przypadku abonamentu rodzinnego można więc z łatwością dostosować oczekiwania poszczególnych użytkowników do oferty danej sieci komórkowej. Niektórzy operatorzy proponują także gratisy do abonamentu rodzinnego, na przykład smartfon, tablet albo Internet na kartę. Ważną zaletą jest także możliwość rozbicia rachunku na kilka, dzięki czemu ta osoba, która podpisuje umowę, nie jest zobligowana do zapłacenia za wszystkie numery. Warto jednak wiedzieć, że nie każda sieć ma taką opcję.

Wady abonamentu rodzinnego

Abonament rodzinny właściwie ma same zalety, a trudno jest znaleźć jakieś wady. Można jednak uznać, że takie rozwiązanie niekoniecznie opłaci się dwóm osobom, ponieważ koszty nie są aż tak zmniejszone. Abonament rodzinny jest zwykle najkorzystniejszy w przypadku większej liczby użytkowników. Drugim minusem takiego systemu jest kwestia związana z płatnościami, ponieważ jeśli rachunki nie są rozbite, to osoba, która podpisała umowę, musi płacić za wszystkie osoby. Nie ma to aż takiego znaczenia w przypadku rodziców z dziećmi, jednak jeśli na abonament zdecydowała się grupa przyjaciół, mogą pojawić się konflikty. Ogólnie można jednak uznać, że abonament rodzinny to świetna i wygodna opcja, która pozwala na spore oszczędności.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz