Zamknij

W jaki sposób dziecko uczy się języka "obcego"?

23:17, 27.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
W jaki sposób dziecko uczy się języka "obcego"? - fot. partnera

Dziecko uczy się w najbardziej naturalny sposób jaki istnieje. Robi to bardzo skutecznie, ponieważ umiejętności, które nabywa pozwalają mu w późniejszym czasie płynnie porozumiewać się z innymi ludźmi. Każdy chce osiągnąć tak wysoki poziom znajomości języka obcego jaki osiąga dziecko. Większość ludzi po upływie czasu, w którym dzieci już biegle mówią, nie umie poprawnie zbudować złożonej wypowiedzi. Dlatego warto wzorować się na najmłodszych.

W jaki sposób uczy się dziecko? 

Wiedzę o świecie zdobywa za pomocą zmysłu wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu. Dostarcza wielu bodźców, dzięki którym skutecznie przyswaja nowe rzeczy. Poprzez umysł, procesy myślenia - przetwarza informacje, analizuje je i trwale zapamiętuje.

Mniej teorii, więcej praktyki.

Najmłodsi nie czytają obszernych podręczników jak zacząć mówić. Proces, który w nich zachodzi odbywa się naturalnie, pobudzany jest poprzez słuchanie tego jak inni rozmawiają, dzieci preferują samodzielne odkrywanie świata. Najskuteczniejsza forma nauki to ta połączona z zabawą. Jedyne książki, które mogą je zaciekawić to te z dużą ilością obrazków, ponieważ mają one swoje uzasadnienie w rzeczywistym świecie. Widząc rysunek psa z podpisem, że to pies, dziecku łatwo później przywołać taki fakt z pamięci. 

Jak uczyć się języka obcego metodą dziecka?

Podstawowym krokiem jest skupienie się na praktycznym zastosowaniu języka obcego, zamiast uczenia się szczegółowych zasad gramatycznych, bo to umysł przyswaja przy okazji używania języka. Warto wspierać się książkami typu “praktyczne umiejętności” z pewnością znajdziesz takich wiele w księgarni językowej Bookland. Efektywne jest także kojarzenie słów z obrazami. Słuchanie gotowych konwersacji jest dobrym sposobem na rozwijanie umiejętności językowych, ponieważ uczymy się pełnych wyrażeń, a nie pojedynczych słów. Dzieci robią tak samo. 

Kolejną metodą, którą warto również próbować samodzielną naukę języka obcego jest intuicyjne komponowanie wypowiedzi. Ta technika pozwala nam na doskonalenie swobodnego sposobu tworzenia zdań. 

Ciekawym rozwiązaniem są językowe gry planszowe, przy których przyjemnie można spędzać rodzinne popołudnia i jednocześnie przyswajać kolejną dawkę języka obcego. Takie gry z łatwością znajdziemy w księgarni internetowej.

Powyższe czynności pomogą Ci w nauce języka obcego w naturalny sposób, co w rezultacie pozwoli Ci na swobodne władanie językiem, bez zastanawiania się czy robisz to poprawnie gramatycznie. Spraw, by język obcy był intuicyjny!

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone