Zamknij

Kursy rachunkowe - kto i dlaczego powinien w nich uczestniczyć?

15:30, 01.10.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Kursy rachunkowe - kto i dlaczego powinien w nich uczestniczyć? - fot. partnera

Praca w księgowości wymaga ogromnej wiedzy i ciągłego doszkalania się. Studia ekonomiczne to dopiero początek długiej drogi zawodowej. Po deregulacji zawodu księgowego w 2014 roku osoby, które chcą pracować w tej branży nie muszą mieć wykształcenia kierunkowego. Część z nich wybiera więc kursy rachunkowe, które przygotowują do wykonywania zawodu księgowego.

Kursy rachunkowe - do kogo są kierowane?

Grono osób, które mogą skorzystać z kursów rachunkowych znacznie wrosła po wspomnianej już deregulacji zawodu księgowego. Uwolnienie tej branży od restrykcyjnych wymagań formalnych, które należało spełnić aby móc prowadzić księgi rachunkowe, sprawiło, że osoby bez wykształcenia kierunkowego licznie zaczęły uczęszczać na kursy rachunkowe. Wiele z nich prowadzonych jest od podstaw, dzięki czemu nie mając wcześniej styczności z tą dziedziną można nauczyć się rzetelnego prowadzenia rozliczeń.

Oferta kursów rachunkowych dotyczy również osób, które mają za sobą studia ekonomiczne i pracują w swoim zwodzie. Chęć i konieczność ciągłego aktualizowania wiedzy oraz zdobywania nowych informacji sprawia, że specjaliści - księgowi i doradcy podatkowi - uczestniczą w kursach doszkalających.

Jakie korzyści przynosi udział w kursach rachunkowych?

Kursy rachunkowe prowadzone są zwykle przez specjalistów z dziedziny rachunkowości. To ogromny plus dla uczestników, bowiem prowadzący znają temat nie tylko od strony teoretycznej, ale również, co ważniejsze, praktycznej. Największą zaletą uczestnictwa w takich kursach jest więc możliwość uczenia się od najlepszych praktyków.

Początkujący księgowi lub osoby, które dopiero chcą zacząć pracować w tej branży, cenią sobie również możliwość wielokrotnego wracania do otrzymanych na kursie materiałów. Taki kurs to dla nich szansa na zdobycie podstaw bardzo rozległej wiedzy, która jest furtką do przebranżowienia się i zmiany pracy.

Pracownicy i przedsiębiorcy, którzy posiadają już doświadczenie w pracy w księgowości wybierają kursy specjalistyczne, dotyczące wąskiej dziedziny. Mogą to być szkolenia odnoszące się do, np. odwrotnego obciążenia w podatku VAT lub rozliczania leasingów firmowych. Kursy rachunkowe podnoszą kompetencje tych pracowników, systematyzują ich wiedzę i poszerzają ją. Na kursie poruszane są zwykle problematyczne kwestie związane z danym tematem, dzięki czemu pracownik wyczulony jest na niuanse i kruczki prawne, uczy się jak je wykorzystać na korzyść firmy i jak postępować, aby nie naruszyć prawa.

Kursy rachunkowe podnoszą wiedzę i kompetencje uczestniczących w nich osób. Wykształcony pracownik przynosi profity firmie, w której pracuje, jest cennym członkiem zespołu. Podnosi też swoją atrakcyjność na rynku pracy, co skutkować może rozwojem kariery zawodowej.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone