Zamknij

Brama garażowa! Czym kierować się przy jej wyborze?

16:40, 14.12.2018 | materiały partnera

Posiadanie garażu to dziś już standard. Trudno wyobrazić sobie domek jednorodzinny lub podwórko bez pomieszczenia do przechowywania samochodu. Bardzo ważne jednak, aby dopasować do garażu odpowiednią bramę. Jak to zrobić i czym kierować się przy jej wyborze? O tym poniżej!

Rodzaj bramy garażowej!

Zastanawiając się nad bramą garażową, warto więc zapoznać się z jej rodzajami. Do wyboru mamy bramy uchylne (inaczej płytowe), segmentowe, rolowane (nazywane żaluzjowymi) oraz rozwieralne. Bramy uchylne są najpopularniejsze, decydują się na nie klienci, którzy mają spore garaże, ale również dłuższe samochody. W takich przypadkach sprawdzają się najlepiej. Drugi z typów, segmentowe (górne i boczne) to idealna propozycja dla tych, którzy są posiadaczami mniejszych pojazdów. Ale to jeszcze nie wszystko. Bramy segmentowe świetnie trzymają ciepło, a co za tym idzie, idealnie sprawdzą się w garażach ocieplanych. Z kolei bramy rolowane działają, jak roleta okienna, zajmują niewiele miejsca i są wygodne w eksploatacji. Natomiast bramy rozwieralne są coraz rzadziej dostępne w ofercie producentów, a to z racji tego, że należą do najstarszego typu bram. Niezależnie od tego, po jaki rodzaj bramy garażowej sięgniemy, niezwykle ważnym ich elementem jest napęd, a ten powinien być przede wszystkim niezawodny. Gdzie taki znaleźć? Oczywiście w profesjonalnym sklepie, np. takim automatykasklep.com.pl,  zajmującym się sprzedażą ww. produktów.

Metal, a może drewno?

Oprócz rodzaju bramy, istnieje również możliwość wyboru materiału, z którego zostanie ona wykonana. Na rynku dostępne są bramy drewniane, oraz z blachy stalowej lub aluminiowej, najczęściej pokryte brązem lub miedzią. Bramy drewniane są niezwykle efektowne i dodają garażowi niesamowitego uroku, niestety wymagają większej uwagi, co wiąże się przede wszystkim z ich konserwacją. Wiadomo też powszechnie, że drewno prędzej czy później ulega odkształceniom i zmienia barwę. Bramy metalowe będą zdecydowanie wytrzymalsze, no i przede wszystkim odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, ale to jaki materiał wybierzemy, zależy wyłącznie od nas samych.

Odpowiedni kolor!

Dobór odpowiedniego koloru do bramy również jest rzeczą ważną. Powinien on współgrać z całością, a więc idealnie komponować się z całym domem. Na szczęście, dziś producenci mają w swej ofercie bramy nie tylko w kolorach standardowych, ale jeśli ktoś sobie zażyczy niebieski, czerwony lub nawet zielony kolor, to też taki otrzyma. Zatem, jak to mówi popularne przysłowie „klient nasz Pan”.

(materiały partnera)
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone