Zamknij

Jednodniowe soczewki kontaktowe - czemu warto je wybrać

17:20, 22.01.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Za zakupy płacił kartą płatniczą, tylko nie swoją... - fot. partnera

Użytkownicy soczewek kontaktowych dzielą się na dwie grupy, zatwardziałych zwolenników kontaktów miesięcznych oraz tych, co preferują ten produkt w wersji jednorazowej. Obie wersje mają wiele pozytywnych stron, jednak tym razem na tapetę bierzemy tę drugą grupę. Przedstawiamy kilka przydatnych informacji na temat używania jednorazowych kontaktów. Obalamy mity na temat ich używania i pokazujemy jakie korzyści płyną ze stosowania tego produktu.

Czym wyróżniają się soczewki jednorazowe

Soczewki kontaktowe przeznaczone do jednorazowego użytku mają inne zastosowanie niż te, które można używać częściej. Nie oznacza to jednak, że mogą je używać osoby z określoną wadą wzroku, a pozostałe nie, nie różnią się również sposobem ich zakładania. Te elementy pozostają identyczne, bez względu na to, które soczewki zdecydujesz się nosić. Również tych kontaktów nie można mieć założonych w trakcie snu. Ich inność polega na materiałach, z których są wykonane. Sprawdź ofertę portalu Soczewki24 i wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb: https://soczewki24.pl/13-soczewki-kontaktowe-jednodniowe

Niewątpliwą zaletą jednorazowych kontaktów jest to, że nie trzeba się martwić o aspekt higieniczny używania soczewek. Jednodniowe soczewki kontaktowe nie wymagają czyszczenia oraz odpowiedniego przechowywania, co dla niektórych osób jest powodem stresu i nerwów. Są doskonałym rozwiązaniem dla nastolatków oraz osób prowadzących intensywny tryb życia, ponieważ nie trzeba pamiętać ani o czynnościach higienicznych, ani dacie ważności kontaktów.

Soczewki kontaktowe jednodniowe - fakty

Istnieje przekonanie, że używając soczewek jednodniowych jesteśmy mniej narażeni na ryzyko infekcji, np. zapalenia spojówek, zapalenia rogówki. Jest to całkowicie prawdziwa teza, ponieważ dzięki temu, że nie ma konieczności codziennej ich pielęgnacji, do zera zmniejsza się prawdopodobieństwo wykonania jakiejś czynności higienicznej niepoprawnie, a przez to nie oczyszczenie kontaktów z drobnoustrojów.

Również przekonanie, że w soczewkach jednodniowych można bezpiecznie korzystać z basenów, jest uzasadnione. Taki stan rzeczy ma prostą przyczynę - po wyjściu z kąpieli można założyć nową parę soczewek bez obaw o przeniknięcie drobnoustrojów z wody.

Soczewki kontaktowe jednodniowe - mity

Istnieje mylne przekonanie, że soczewki jednodniowe są tańsze od tych, które można zakładać częściej. Ten mit niestety trzeba obalić, ponieważ w przeliczeniu na dzień używania, koszt kontaktów jednorazowych jest zbliżony, a nawet czasem wyższy, od tego, który poniesiemy używając soczewki wielokrotnego użytku.

To, że nie trzeba czyścić soczewek jednodniowych, nie oznacza, że nie trzeba zachowywać należytej uwagi podczas ich zakładania. Czyste i suche ręce to podstawa.

Kolejną kwestią wymagającą komentarza, jest przeświadczenie, że jeżeli soczewki jednorazowe nie zniszczyły się podczas jednego dnia używania, możemy użyć ich raz jeszcze. Jest to całkowicie błędne przekonanie i może wywołać szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Nie można używać tych kontaktów więcej niż raz, nawet jeśli dziś nasz dzień był krótszy niż zazwyczaj.

Wszystkie rodzaje soczewek mają swoje plusy i minusy. Warto pamiętać, że decyzja o tym, jakie kupimy, nie jest na całe życie. Gdy tylko w jakiś sposób zmieni nam się styl życia bądź potrzeby, możemy w łatwy sposób zmienić rodzaj używanych soczewek kontaktowych.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone