Zamknij

Wzór militarny – hit modowy 2019

13:47, 13.02.2019 | materiały partnera

Wzór moro jest niezwykle intrygujący, dlatego projektanci chętnie wykorzystują go w swoich stylizacjach. Trend na tego typu print pierwszy raz pojawił się w latach 80., gdzie zbuntowani chłopcy nosili kurtki przypominające militarne mundury. Obecnie wzór wojskowy spotyka się na różnych elementach garderoby, nie tylko na ubraniach. Kobiety chętnie zakładają szpilki moro, a mężczyźni trampki. Plecaki i torebki z tym wzorem są doskonałymi dodatkami, które ożywiają stylizacje.

Historia pojęcia „moro”

Pojęcie „moro” oznacza strój, który kolorem przypomina wojskowy mundur. Co ciekawe, początkowo oznaczało ono jednak wyłącznie ubiór szyty dla jednostek militarnych Ludowego Wojska Polskiego. Samo słowo „moro” pochodzi najprawdopodobniej z hiszpańskiego, ale niektórzy uważają, że jest to skrót od określenia – „materiał odzieżowy roboczo – ochronny”. W zależności od jednostek wojskowych, wzór maskujący wyglądał nieco inaczej.

Moro w modzie

Kiedyś w ogóle nie wykorzystywano wzoru moro w modzie. Obecnie styliści chętnie używają go tworząc stylizacje. Jest to print, który ożywia i nadaje charakter outfitowi. Najpopularniejszą częścią garderoby z tym wzorem są koszulki, które chętnie noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Projektanci nie ograniczają się jednak wyłącznie do elementów ubioru. Spodnie, sukienki, bluzy, spódnice i koszulki moro są tylko częścią akcesoriów wykorzystujących ten print. Obecnie wzór militarny można spotkać na butach, czapkach, szalikach, rękawiczkach, torebkach, plecakach i portfelach. Wiele z tego typu produktów dostępnych jest na: https://www.tulzo.com/moro. Wzór wojskowy jest niezwykle popularny, bardzo często wybierają go osoby, które chcą podkreślić swoją niezależność, stanowczość i zdecydowanie. Na rynku dostępne są produkty moro w kilku wersjach kolorystycznych. Do tej pory najpopularniejsze były: zielenie, brązy oraz czerń i biel. Projektanci zaczęli jednak eksperymentować i łączyć ze sobą nieoczywiste barwy takie jak: biel czerń i granat, albo róż.

Przykładowe stylizacje z elementami moro

Wzór może świetnie nadaje się do każdego rodzaju stylizacji. Łącząc go odpowiednio z innymi elementami garderoby, wygląda doskonale w bardziej oficjalnych sytuacjach. Przykładowo, z pozoru dobrze znany outfit: czarna spódnica, biała bluzka i marynarka nabierze charakteru łącząc się ze szpilkami moro. Koszulka z militarnym printem wzbogaci oficjalny strój i sprawi, że stanie się on intrygujący. Wybierając wojskowy wzór trzeba pamiętać, by nie łączyć go z innymi motywami np. kratą, kropkami czy kwiatami. Najlepiej jeśli będzie on dodatkiem, urozmaicającym outfit. Mnogość wzorów sprawi, że stylizacja stanie się kiczowata, a elementy zupełnie nie będą do siebie pasować. Poza ubraniami, print moro często pojawia się na portfelach, plecakach i torebkach, które również są doskonałymi dodatkami do ubioru.  

(materiały partnera)
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone