Zamknij

Jak zadbać o ciszę w domu?

22:50, 26.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Jak zadbać o ciszę w domu?

Cisza w domu jest czymś bardzo pożądanym – w takich warunkach można łatwo uzyskać idealne warunki do pełnego relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Cisza jest także cenna w domach, w których przebywają noworodki – każdy hałas może bowiem zakłócić sen dziecka i spokój rodzica. Jakie szczegóły mogą więc zadecydować o komfortowych warunkach w mieszkaniu?

Nowoczesny sprzęt AGD

Obudziła Cię kiedyś zbyt głośno pracująca lodówka? A może hałaśliwa pralka uniemożliwiła Ci odpoczynek po ciężkim dniu pracy? W takim razie w Twoim mieszkaniu sprzęt AGD jest zdecydowanie przestarzały i wymaga wymiany. Nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie pralek, które emitują hałas na poziomie 40 decybeli! Są to jednak najcichsze modele i często z różnych względów nie nadają się do każdej łazienki – np. przez zbyt małą ładowność. Kupując pralkę, postaraj się jednak wybrać urządzenie, którego głośność oscyluje w okolicach 50 decybeli.

Jak wybrać cichą lodówkę do kuchni? W przypadku tych urządzeń AGD można oczekiwać więcej! 40 dB to standard, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupów. Najcichsze lodówki emitują natomiast hałas na poziomie zaledwie 35 decybeli – są to jednak mniejsze modele, które nie zawsze pasują do potrzeb domowników.

Zwróć też uwagę na okap kuchenny, który najczęściej jest włączony wtedy, gdy przebywasz w kuchni. Naraża Cię zatem na ciągły kontakt z hałasem. Najlepszym wyborem będzie okap pracujący na głośności ok. 50-55 decybeli, wystrzegać się należy natomiast modeli, których poziom hałasu przekracza 65 decybeli.

Jakie szafki do mieszkania wybrać?

O komforcie codziennego życia i poziomie hałasu w domu mogą zadecydować także tak prozaiczne elementy wyposażenia, jakimi są meble! Obecnie możesz do każdego pomieszczenia kupić szafki wyposażone w drzwiczki z systemem cichego domyku. Dzięki nim masz pewność, że niezależnie od tego, z jak dużym impetem zamkniesz szafkę, drzwiczki wyhamują i zamkną się bardzo powoli i niemal bezgłośnie.

Okna i drzwi kluczem do sukcesu

Bardzo ważne jest także odpowiednie dobranie drzwi i okien do domu lub mieszkania, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście lub sąsiadujesz z ruchliwą ulicą. W mieszkaniu w bloku drzwi wejściowe powinny tłumić hałasy z klatki schodowej. Jeśli izolacja akustyczna jest nieskuteczna, możesz spróbować ją poprawić, korzystając z uszczelek. Kluczowy będzie jednak sam zakup dobrych okien, najlepiej z 3-warstwową szybą oraz drzwi z wypełnieniem tłumiącym hałasy.

Drobiazgi o sporym znaczeniu

Zadbaj także o inne drobiazgi w swoim mieszkaniu. Przy drzwiach między pokojami poustawiaj odbojniki oraz stopery, dzięki którym skrzydła nie będą trzaskały nawet przy dużym przeciągu. W łazience zaś zamontuj na misce WC wolnoopadającą deskę – dzięki temu nie będzie ona uderzała o ceramikę i pozwoli łatwiej zachować perfekcyjną ciszę w domu. Zadbaj o komfort swój i pozostałych domowników, stosując się do tych kilku prostych zasad i polepsz jakość codziennego życia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone