Zamknij

Właściwa ochrona głowy motocyklisty

18:55, 29.07.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Właściwa ochrona głowy motocyklisty - fot. partnera

Jazda jednośladem to czysta przyjemność, ale także spore ryzyko związane ze skutkami ewentualnego wypadku. Dlatego też dla rozsądnego motocyklisty skompletowanie odpowiedniej odzieży ochronnej to rzecz zrozumiała. Jak istotną rolę odgrywa chroniący głowę kask?

Wygodne i zapewniające bezpieczeństwo

Każdy rozsądny posiadacz jednośladu chętnie zakłada na siebie odzież ochronną, nawet wtedy, gdy wybiera się na krótką przejażdżkę. O ile można przymknąć oko na brak kostiumu czy rękawic, o tyle niezałożenie na głowę kasku to całkowite nieporozumienie. Nie chodzi już o samą kwestię, że stanowi to wykroczenie karane mandatem.

Współczesne kaski szczękowe zdaniem wielu motocyklistów są tak wygodne, że noszenie ich nie stanowi żadnego dyskomfortu. W porównaniu do wielu niegdysiejszych konstrukcji hełmy te zapewniają wysoką wygodę użytkowania. Poza tym cechuje je niezwykle atrakcyjny design. Pasują do większości typów kostiumów dostępnych na rynku.

Dzięki możliwości uniesienia dolnej części skorupy w wielu przypadkach motocyklista nie musi każdorazowo zdejmować kasku z głowy. To wygodne podczas postoju, kiedy chce się zamienić z kimś słowo, czy w gorętsze dni, gdy chcemy nieco przewietrzyć głowę poprzez zwiększenie dopływu powietrza.

Kaski do zadań specjalnych

Praktykujący jazdę na motocyklach typu enduro niezależnie od tego, czy robią to hobbystycznie, czy uczestniczą w profesjonalnych zawodach, muszą szczególnie skrupulatnie zadbać o właściwy ubiór. Podczas wyczynowych przejazdów nietrudno o wywrotkę. Ta może przyczynić się z kolei do groźnych urazów.

Ochrona głowy to podstawa. Dobre kaski na cross wcale nie muszą być drogie. Przede wszystkim ważne jest, by były dopasowane do rozmiaru głowy. Inaczej mogą nie zapewnić właściwej ochrony w przypadku ewentualnego upadku. Sam design to tak naprawdę kwestia drugorzędna, choć w sprzedaży nie brakuje ciekawych wariantów kolorystycznych.

Pamiętajmy, że na stroju motocyklowym nie powinniśmy oszczędzać. Nigdy nie wiadomo, kiedy uratuje nas przed opłakanymi skutkami wypadku. Wysokiej klasy kaski na cross i nie tylko znajdziemy m.in. w stałej ofercie sklepu Moto-Trip. Jeśli wciąż nie posiadamy stosownego nakrycia głowy na ten sezon, nie zwlekajmy z jego zakupem.

Nigdy nie wyruszajmy motocyklem w drogę bez kasku. Pamiętajmy, jak ważne jest chronić głowę w tak szczególny sposób narażoną w momencie wypadku. Bądźmy w tej materii odpowiedzialni, ponieważ nigdy nie wiadomo, co przytrafi się nam na drodze kolejnym razem i bierzmy pod uwagę każdy, możliwy scenariusz.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone