Zamknij

REKLAMA
10:23, 09.07.2019
Prezentowane zdjęcie Hangaru (Starej Remizy) w Więcborku nie jest aż tak stare, pochodzi z roku 2014. Jednak obiekt na nim zapamiętany już nie istnieje. Pozostała po nim tylko zabytkowa wieża. W miejsce dawnej remizy strażackiej powstanie Ośrodek Edukacji Przyrodniczej KPK. Obecnie trwają tam prace budowlane.
20:19, 08.07.2019
Zdjęcie pochodzi z roku 1913. Przedstawia grupę polskich robotników cegielni, mieszczącej się na terenie zaboru pruskiego, najprawdopodobniej w okolicach Złotowa, krótko przed rozpoczęciem pierwszej wojny światowej.
20:12, 08.07.2019
Już w dwudziestoleciu międzywojennym w Więcborku działał amatorski teatr. Przedstawienia odbywały się podobno na parterze jednej z istniejących do dzisiaj kamienic przy więcborskim Rynku. Nie ma pewności, że prezentowane zdjęcie pochodzi z tamtego okresu ale z pewnością wykonane zostało ono w Więcborku. Widoczne na fotografii bogata scenografia, pięknie wykonane kostiumy, staranna charakteryzacja aktorów wskazują, że przedstawienia przygotowywane były z należytą pieczołowitością. Z przekazu ustnego wynika natomiast, że ówczesne więcborskie widowiska tak właśnie były przygotowywane i m.in. dlatego cieszyły się one wielkim powodzeniem publiczności.
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone