Sępólno Więcbork Koronowo Człuchów Nakło Piła

Zamknij
17:02, 25.06.2026
Dzisiaj, 25 czerwca 2026 r., odbyła się XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Wyrzysku, podczas której radni zajęli się najważniejszymi sprawami związanymi z funkcjonowaniem Gminy. Jednym z głównych punktów sesji było przedstawienie Raportu o stanie Gminy Wyrzysk za 2025 rok, a także sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Wyrzysk za 2025 rok. Po zapoznaniu się z przedstawionymi dokumentami Rada Miejska jednogłośnie udzieliła Burmistrzowi Wyrzyska absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok.
11:57, 24.06.2026
Wyrzysk podsumował rok szkolny 2025/2026 w wyjątkowy sposób. We wtorek, 23 czerwca, odbyła się dziesiąta, jubileuszowa Młodzieżowa Gala Nauki i Sportu. Podczas uroczystości nagrodzono rekordową liczbę 168 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi. Nagrody i dyplomy młodym talentom wręczyli osobiście Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kuna. Włodarze podkreślali, że przyznane stypendia to efekt ciężkiej, całorocznej pracy uczniów, ale też ogromnego wsparcia ze strony ich rodziców oraz pedagogów.
00:42, 14.06.2026
Wczoraj, 13 czerwca 2026 r., z Placu Targowego w Wyrzysku wystartowała 26. edycja Biegu „OLKA”, organizowanego przez OSiR w Wyrzysku. Uczestnicy biegu pokonali trasę liczącą 10 km z Wyrzyska do Osieka i z powrotem. Miłośnicy Nordic Walking zmierzyli się z dystansem 5 km. Wśród uczestników marszu Nordic Walking znaleźli się również Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek oraz Zastępca Burmistrza Wyrzyska Wiesław Nowicki.
21:05, 31.05.2026
Za nami wyjątkowe, pełne radości niedzielne popołudnie w gminie Wyrzysk. 31 maja stadion w Osieku nad Notecią zamienił się w centrum rodzinnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny, sportowe emocje oraz mnóstwo darmowych atrakcji dla najmłodszych. Świętowanie zdominowały występy lokalnych młodych artystów. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica. Publiczność miała także okazję podziwiać talent wokalny Nadii Wiśniewskiej.
18:21, 05.05.2026
W poniedziałek, 4 maja, odbyła się 8. edycja akcji „Operacja Czysta Rzeka” w Wyrzysku. Lokalna społeczność oraz przedstawiciele władz miejskich ruszyli nad brzegi Łobzonki, by zadbać o czystość wspólnej przestrzeni.
19:22, 29.04.2026
28 kwietnia 2026 r., podpisano umowę na realizację zadania pn.„Modernizacja budynku hali sportowej w Wyrzysku przy ul. Parkowej w zakresie wykonania kotłowni gazowej wraz z robotami towarzyszącymi”.
18:16, 29.04.2026
Dzisiaj, 29 kwietnia, członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Wyrzysku spotkali się, aby wspólnie przywitać wiosnę. Wydarzenie odbyło się przy świetlicy w Wyrzysku Skarbowym. Nie zabrakło rozmów, uśmiechu oraz wspólnego grillowania, które sprzyjało integracji i spędzeniu czasu w miłej atmosferze. W spotkaniu uczestniczyli również: Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek, Sołtys Wyrzyska Skarbowego Sabina Katafiasz, Kierownik OSiR w Wyrzysku Dariusz Bąk.
13:34, 16.04.2026
W środę ulicami Wyrzyska przeszedł Niebieski Marsz Świadomości Autyzmu. Wydarzenie, zorganizowane przez Przedszkole Terapeutyczne Neurosensis, zgromadziło setki mieszkańców, którzy manifestowali solidarność z osobami w spektrum autyzmu. Uczestnicy marszu, ubrani w symboliczny kolor niebieski, wyruszyli, aby zwrócić uwagę na wyzwania, z jakimi mierzą się osoby z tzw. „niewidocznymi niepełnosprawnościami”. W pochodzie wzięli udział nie tylko podopieczni placówki i ich rodziny, ale także przedstawiciele lokalnych instytucji oraz Burmistrz Wyrzyska, Marcin Piszczek.
20:08, 27.03.2026
27 marca 2026 r. w sali wiejskiej w Osieku nad Notecią odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”, objęty patronatem Burmistrza Wyrzyska Marcina Piszczka.
17:01, 25.03.2026
25 marca 2026 r. Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek wziął udział w naradzie budowlanej dotyczącej inwestycji prowadzonej w budynku Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią - adaptacji obiektu na potrzeby żłobka i przedszkola. Podczas spotkania omówiono bieżące kwestie związane z realizacją zadania oraz postęp prac.