Zamknij

Węgiel dla mieszkańców po 1,9 tys. zł brutto za tonę

21.13, 24.11.2022 . Aktualizacja: 22.23, 25.11.2022
Skomentuj fot. Pixabay
REKLAMA

Mieszkańcy Gminy Sicienko, którzy złożyli wnioski o zakup węgla po cenie nie wyższej niż 2 tysiące brutto za tonę i ich wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, od czwartku 24.11.2022 r. mogą realizować swoje zamówienia.

Uprawnieni mieszkańcy mogą nabywać węgiel w cenie 1,9 tys. zł brutto za tonę.

Cena nie zawiera opłaty za usługę transportu surowca ze składu w gminie do gospodarstwa domowego.

Organizacją całego procesu zarządza gmina, natomiast dystrybucją - składy węglowe, które podpisały z gminą umowę. 

W Gminie Sicienko węgiel będzie dystrybuowany przez dwa składy węgla:

  1. Usługi Transportowe Dariusz Piotrowski w Dąbrówce Nowej przy ul. Dworskiej 13,
  2. Składnica Węgla-Transport Violetta Wicher w Pawłówku ul. Przyjazna 9.

Składy ustaliły ryczałtową cenę za jednorazową usługę transportu surowca ze składu do gospodarstwa domowego w wysokości nie wyższej niż 50 zł brutto za transport na terenie Gminy Sicienko.

Gmina podpisała umowę z firmą PGE Paliwa (wyznaczone miejsce odbioru węgla w Toruniu), czyli przedsiębiorstwem, z którego będzie sprowadzony węgiel do Gminy Sicienko. Jeżeli chodzi o sam węgiel, to gmina ma do dyspozycji dwa rodzaje: frakcję orzech i frakcję groszek. Gmina otrzymała od importera certyfikaty węgla. Do końca listopada br. gmina sprowadzi 600 ton węgla – wg wniosków mieszkańców złożonych w I naborze wniosków. Zamówiona partia węgla to węgiel pochodzący z Kolumbii. Gmina nie ma wpływu na jakość ani kraj pochodzenia węgla.

Jedno gospodarstwo domowe może nabyć łącznie 3 tony węgla, z czego 1,5 tony w tym roku, a kolejne w 2023 roku. Zakupu można dokonać w dwóch okresach, tj. do 31 grudnia 2022 r. oraz od 1 stycznia 2023 r. W każdym z tych okresów można kupić maksymalnie 1,5 tony.

Zainteresowani mieszkańcy, którzy spełnili kryteria i są zainteresowani zakupem węgla w preferencyjnych cenach, mogą zobaczyć węgiel bezpośrednio w składach w Dąbrówce i Pawłówku. Mieszkaniec sam zdecyduje, z którego składu odbierze zamówiony węgiel – aż do wyczerpania surowca w danym składzie. Węgiel w obu składach będzie ten sam, z jednego źródła.

Po potwierdzeniu przez pracownika gminy spełnienia warunków do preferencyjnego zakupu paliwa, wnioskodawca otrzyma stosowną informację na podany we wniosku nr telefonu.

Osoba zainteresowana zakupem węgla na preferencyjnych warunkach (która jest uprawniona i jej wniosek o zakup węgla został pozytywnie rozpatrzony) uiszcza opłatę. Jej wysokość uzależniona jest od ilości paliwa, które wnioskodawca zamierza kupić. Przykładowo, gdy jest to 1 tona, to należy wpłacić 1.900 zł. Natomiast w przypadku chęci zakupu 1,5 tony należy wpłacić 2.850 zł. Pół tony to koszt 950 zł.
 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WlodekWlodek

0 0

Złodzieje, do czego to doszlo zeby tyle za wegiel placic! A jak ktos wczesniej kupil, to doplaty nie dostanie...
caly czas tylko o tym weglu caly czos gadaja az mi się sni... https://wszystkiesymbole.pl/sennik/wegiel-znaczenie-snu/ co niby dobry znak jest oznaka udanego biznsenu... 🤣 21:32, 27.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%