Zamknij

Pożar na terenie firmy zajmującej się przerobem i utylizacją materiałów wybuchowych

12.55, 11.12.2020 E.S Aktualizacja: 19.09, 11.12.2020
Skomentuj fot. KP PSP Złotów
REKLAMA

10 grudnia 2020 roku kilka minut po godzinie piętnastej trzydzieści do Stanowiska Kierowania PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu produkcyjno-magazynowego w okolicach miejscowości Debrzno Wieś – teren byłego lotniska wojskowego. Pożar obiektu na terenie firmy zajmującej się na co dzień przerobem i utylizacją materiałów wybuchowych. 

W chwili dojazdu pierwszych jednostek pożar obejmował już wnętrze obiektu a wcześniejsze próby gaszenia przez obecne osoby na miejscu nie przyniosły oczekiwanego efektu. Przedstawiciel firmy potwierdził strażakom brak osób poszkodowanych w zdarzeniu. Pierwsze działania polegały na ograniczaniu rozwoju pożaru i obronie obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie a następnie po dojeździe odpowiednich sił i środków przystąpiono do natarcia głównego przy użyciu piany i proszku gaśniczego, który pozwolił na ograniczenie pożaru do minimum i następnie jego lokalizację. 

Na potrzeby akcji postawiono w stan gotowości w bezpiecznej odległości dodatkowy pluton wsparcia pojazdów pożarniczych gotowy w każdej chwili do wejścia do działań. Ostatecznie całość pogorzeliska skutecznie przelano, dogaszono a następnie zabezpieczono prądem piany średniej. Wobec braku znamion powyższego zdarzenia rozpoczęto sukcesywne wycofywanie jednostek z działań. W akcji udział brało łącznie 15 pojazdów straży pożarnej w tym dwa samochody operacyjne oraz 64 strażaków JOP z OSP i PSP z terenu powiatu i jednostka OSP z Debrzna - powiat człuchowski.

st. asp. Kazimierz Wiebskowski

fot. KP PSP Złotów

fot. KP PSP Złotów

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%