Zamknij

Powiat złotowski: Konkretne działania i realne wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

22.19, 27.02.2022 . Aktualizacja: 22.40, 27.02.2022
Skomentuj fot. Pixabay
REKLAMA

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Złotowie ogromna chęć pomocy, konkretne działania i realne wsparcie – samorządowcy z terenu powiatu złotowskiego jednomyślnie i bez żadnego wahania zdecydowali o zaangażowaniu się w pomoc humanitarną dla Ukrainy, która od czterech dni doświadcza rosyjskiej agresji. 

W komunikacie Starostwa Powiatowego w Złotowie czytamy:

Podczas dzisiejszego spotkania, jakie po południu odbyło się w Starostwie Powiatowym w Złotowie, zapadły konkretne decyzje. Zostały one podjęte na podstawie informacji i wskazówek, jakie wcześniej podczas wideokonferencji przekazał Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Na terenie powiatu (w poszczególnych gminach oraz w samym starostwie) przeprowadzona zostanie skoordynowana zbiórka na rzecz Ukrainy. Będzie mieć ona podwójny wymiar – finansowy i rzeczowy.

Po pierwsze – utworzone zostało specjalne konto, na które mieszkańcy powiatu mogą wpłacać dowolnej wielkości kwoty. Każde wsparcie jest cenne, za każdą złotówkę z góry dziękujemy! 

Dane rachunku: 

Powiat Złotowski, Aleja Piasta 32, 77-400 Złotów
98 8941 0006 0022 5168 2000 0240
Tytuł wpłaty: Darowizna – pomoc dla uchodźców.

Po drugie – na poziomie województwa utworzona zostanie lista priorytetowych rzeczy zabezpieczających potrzeby Ukraińców. Jak informuje Starosta Złotowski Ryszard Goławski, potrzebne będą m.in. środki opatrunkowe i higieniczne, a także ciepłe koce, śpiwory i kurtki (konkretna lista zostanie wkrótce opublikowana na stronie starostwa). Wszystkie dary, które z Państwa pomocą uda się pozyskać będą dystrybuowane w dwojaki sposób – część w transporcie humanitarnym zostanie przekazana bezpośrednio na Ukrainę, część wesprze osoby uciekające przed wojną tu na miejscu, w Polsce. 

Wiemy, że wielu mieszkańców powiatu, wykazując się olbrzymią empatią i niesamowitą inicjatywą, samodzielnie zorganizowało rozmaite zbiórki. Uprzejmie prosimy, aby skoordynować je z włodarzami poszczególnych gmin lub powiatu – ważne, aby wszelka pomoc była właściwie ukierunkowana. Razem jesteśmy jeszcze silniejsi. Za wszystko, co Państwo robicie, by wesprzeć Ukrainę bardzo dziękujemy! 

Należy wspomnieć, że wszystkie osoby przybywające do Polski z Ukrainy powinny zarejestrować się w punkcie recepcyjnym – ten krok pozwoli na uzyskanie statusu uchodźcy.

Ważne! W Starostwie Powiatowym w Złotowie zatrudniona jest osoba posługująca się językiem ukraińskim. Potrzebujący wsparcia i informacji w godzinach pracy urzędu mogą dzwonić pod nr tel (67) 263 59 29.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć, Skarbnik Powiatu Grzegorz Piękoś, Burmistrz Złotowa Adam Pulit, Wójt Gmina Złotów Piotr Lach, Wójt Gminy Tarnówka Jacek Mościcki, Burmistrz Gmina Krajenka Stefan Kitela, Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Piotr Wojtiuk oraz Zastępca Wójta Gmina Zakrzewo Dorota Murach.

Więcej informacji na ten temat wkrótce.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%