Zamknij

Powiat nakielski: Nie ma tolerancji na łamanie przepisów

18.57, 06.09.2021 podkom. Justyna Andrzejewska Aktualizacja: 18.58, 06.09.2021
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Nakielska „drogówka” jest konsekwentna wobec kierowców, którzy w obszarze zabudowanym łamią ograniczenia prędkości. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali blankiety praw jazdy pięciu kierowcom, którzy za nic mieli obowiązujące przepisy. Niechlubny rekordzista miał na liczniku aż 110 km/h więcej niż powinien.

Brawura za kierownicą nie popłaca, a nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Już od kilku lat obowiązują przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym określające, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h traci na 3 miesiące prawo jazdy. Niestety niektórzy użytkownicy dróg w dalszym ciągu mają te przepisy za nic.

Tylko w miniony weekend, policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego zatrzymując blankiety praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, wyeliminowali z ruchu aż pięciu kierowców.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca audi, który jechał o 110 km/h za szybko. Zarówno on, jak i pozostałych czterech mężczyzn, za złamanie ustanowionych ograniczeń, poniosą konsekwencje i prócz czasowej utraty praw jazdy, zapłacą też wysokie mandaty.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i jazdę zgodną z przepisami. Brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii!

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%