Zamknij

Tym razem wyruszyliśmy do Grecji!

11.46, 19.05.2022 . Aktualizacja: 11.48, 19.05.2022
Skomentuj fot. LO im. T. Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim
REKLAMA

Niestety był to już ostatni wyjazd w ramach projektu Erasmus+ “From school to life. My knowledge helps me in a daily life”.

Podczas poprzednich podróży, w Estonii omawialiśmy tematykę związaną z energią wodną, w Rumunii z wykorzystaniem wiatru. Tym razem skupiliśmy się nad miastami, zbudowanymi z wykorzystaniem energii odnawialnej. Punktem docelowym naszych wojaży była Karditsa- miasto w środkowej części Grecji. Z samego rana, o 06:30 zebraliśmy się przy naszym liceum i ruszyliśmy busem w stronę stolicy Niemiec - Berlina. Po długim oczekiwaniu na lot wreszcie zajęliśmy miejsca w samolocie i nasza przygoda się zaczęła. Do celu dotarliśmy w późnych godzinach nocnych.

Podczas zajęć w I Technikum w Karditsie poruszaliśmy tematy związane z ekologią. W międzynarodowych grupach wykonywaliśmy plakaty oraz makiety. Efektem była prezentacja na temat ochrony środowiska, której dokonywały poszczególne zespoły krajowe.

Oczywiście program Erasmus+ to nie tylko zajęcia! W trakcie naszego pobytu zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc. Pierwszym miastem, do którego pojechaliśmy, były Saloniki. Zobaczyliśmy tam m.in.: Kościół pw. św. Demetriusza, Białą Wieżę oraz Muzeum Archeologiczne. Bardzo zaciekawiła nas fabryka biomasy i recyklingu.

Nie zabrakło również aktywności fizycznej! Miło wspominamy długie spacery w otoczeniu pięknych, śródziemnomorskich krajobrazów oraz nasz pobyt nad jeziorem Plastiras. Pływając na rowerach wodnych, mieliśmy okazję odpocząć oraz podziwiać piękne widoki. Był również czas na indywidualne zwiedzanie miasta z naszymi greckimi przyjaciółmi. Odwiedziliśmy kawiarnie, w których podają bardzo dobrą kawę i ciasto (Mniam!).

We wtorek nadszedł czas pożegnania. Niestety !!!

Wieczorem spotkaliśmy się z naszymi kompanami z Estonii, Rumunii, Grecji, aby po raz ostatni zjeść wspólny posiłek. Po pożegnalnej kolacji zostały wręczone certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie. Kiedy dopełniliśmy wszelkich formalności, został nam jeszcze czas na zabawę. Wspólnym śpiewom oraz tańcom nie było końca. Wiktoria z klasy 3b odkryła nawet w sobie talent wokalny. ( Co postaramy się wykorzystać!)

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom projektu za spędzony wspólnie czas. Była to dla nas okazja do poznania wspaniałych ludzi z innych krajów. Jak zawsze mogliśmy doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Wyjazd będzie dla nas niezapomnianą przygodą, pełną świetnych wspomnień.

W imieniu uczestników wyjazdu
Eryk Juhnke

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TWTW

1 0

A ta .........znow byla i dala rade 13:35, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OKO OKO

1 0

Siodmy rok w tej samej kurtce 14:01, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%