Zamknij

Nauczyciele więcborskiego Ekonomika szkolili się w Hiszpanii

10.43, 17.07.2022 . Aktualizacja: 21.25, 17.07.2022
Skomentuj Nauczyciele więcborskiego Ekonomika szkolili się w Hiszpanii
REKLAMA

W dniach 25.06. – 2.07.2022 grupa siedmiu nauczycieli przedmiotów zawodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku uczestniczyła w szkoleniu typu Job Shadowing. Zajęcia były realizowane w ramach projektu unijnego numer 2021-1-PL01-KA121-VET-000011623 realizowanego w programie Erasmus plus w ramach akredytacji nr 2020-1-PL01-KA120-VET-095938 w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Celem szkolenia było poznanie zasad nauczania zawodu w Hiszpanii. Nasi nauczyciele przedmiotów ekonomicznych, logistycznych, informatycznych, hotelarskich oraz żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, poznając metody i zakres materiału nauczania młodzieży hiszpańskiej w wyżej wymienionych zawodach.  

Głównym miejscem zajęć była szkoła Escuela Hosteleria Sevilla. Ciekawym doświadczeniem był udział w warsztatach gastronomicznych prowadzonych dla różnych grup wiekowych, wizyta studyjna w jednym z najpiękniejszych hoteli Hiszpanii - Alfonso XIII, zapoznanie się z systemami informatycznymi, procesami logistycznymi i programami ekonomicznymi. 
Młodzi Hiszpanie, ucząc się zawodu, muszą zwracać uwagę na powiązania swojego zawodu z innymi – i tak np.: hotelarz musi wiedzieć, że gość hotelowy będzie korzystał z restauracji. Do przygotowania posiłku potrzebne są artykuły żywnościowe, których dostarczeniem w odpowiedni sposób zajmie się logistyk, a ekonomista skalkuluje całe koszty. Jednocześnie będzie czuwał informatyk, przygotowując specjalistyczne oprogramowanie i nadzorując sprzęt komputerowy.

Aby nauczanie przynosiło jak najlepsze efekty, nauczyciel powinien pracować z pasją, być zainteresowany swoim przedmiotem i zarażać tym swoich uczniów. Na to właśnie zwracano szczególną uwagę podczas zajęć.

Integralną częścią wizyty w Hiszpanii było zwiedzanie Kadyksu, Kordoby i Sewilli. Naszym koordynatorem z instytucji przyjmującej euroMind była p. Anna, która zadbałą o to, że cała wizyta przygotowana była profesjonalnie i przebiegła efektywnie. Jesteśmy przekonani, że odbyte szkolenie z pewnością przyniesie wymierne efekty w dalszej pracy naszej szkoły.

Uczestnicy szkolenia Job Shadowing w Sewilli

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ABSOLWENTABSOLWENT

7 0

Potencjalem tej KUZNI kadr w powiecie jest kadra nauczycielska
Nie dyrektor ktory wypina zawsze piers po BROSZKI
Panie Slawku nalezy zabrac sie za prace 10:13, 18.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emerytka tej KUZNIemerytka tej KUZNI

4 0

Odwazna opinia ABSOLWENCIE ale szczera i prawdziwa az do bolu 11:01, 18.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%