23 lutego podczas sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim Władze Samorządowe Powiatu Sępoleńskiego wręczyły firmie DUKO "Złoty Klucz Przedsiębiorczości".
Nagroda Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości" została ustanowiona uchwałą nr 113/287/2014 Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim z dnia 9 września 2014 r. Jednym z jej załączników jest Regulamin Przyznawania Nagrody. Zawarte są w nim m. in. założenia, warunki kandydowania, tryb wyłaniania kandydatów. W skład Kapituły do oceny wniosków o przyznanie Nagrody wchodzą: Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Burmistrz Kamienia Krajeńskiego, Burmistrz Więcborka, Wójt Gminy Sośno, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sępólnie Krajeńskim oraz Starosta Sępoleński, jako jej Przewodniczący.
W roku 2015 Nagroda ta została przyznana po raz pierwszy. Decyzją Kapituły przyznano wtedy dwie równorzędne Nagrody, które otrzymały: Spółka RONET z Więcborka – Prezes Bogumił Zach oraz GoodMills Polska Sp. z o.o. – Zakład Produkcyjny Młyn Kamionka z Dużej Cerkwicy.
W roku 2016 Nagrodę przyznano Fabryce Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. – Dyrektor Generalny Marcin Remus
W roku 2017 Laureatami zostali: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BEMIX – Prezes Benedykt Mieszczak oraz „Hodowla Ziemniaka Zamarte” Sp. z o.o. – Grupa IHAR.
Nagrodę tę przyznaje się za "wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej w powiecie sępoleńskim". Za takie właśnie osiągnięcia Kapituła Nagrody uznała dokonania gospodarcze Laureatów roku 2015, 2016 i 2017.
Kapituła do oceny formalnej wniosku o przyznanie Nagrody Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości" obradująca 17 stycznia br., rozpatrzyła pozytywnie wniosek Burmistrza Sępólna Krajeńskiego złożony 10 stycznia br. o przyznanie tej Nagrody właścicielom Spółki DUKO Pana Tadeusza Dudka i Pana Andrzeja Kozłowskiego.
Firma DUKO powstała w 2004 roku z inicjatywy dwóch wspólników: Pana Tadeusza Dudka i Pana Andrzeja Kozłowskiego. Specjalizuje się w produkcji poduch do łodzi, poduch na meble ogrodowe, poduch do wnętrz, poszyć na meble tapicerowane oraz produkcją mebli tapicerowanych. Dzięki doświadczeniu wykwalifikowanej kadry oraz bogatemu zapleczu technicznemu i mechanicznemu, a także inwestowaniu w ciągły rozwój i doskonalenie jakości, DUKO jest w stanie wyprodukować niemal każdy produkt na życzenie klienta. Na przestrzeni trzech ostatnich lat zauważa się wzrost zatrudnienia, nieustanne inwestycje w celu poprawy warunków produkcyjnych, socjalnych i administracyjnych. Wprowadzane są innowacyjne rozwiązania produkcyjne, wdrażane nowe technologie prowadzące do ułatwiania procesów produkcyjnych. Są to miedzy innymi:
1. Wdrożenie nowoczesnych systemów przygotowania produkcji wraz z oprogramowaniem i nowoczesnymi liniami do rozkroju tkanin, włóknin i pianki.
2. Wdrożenie oprogramowania MTM "Made to Measure" (tzw. szycie na miarę) – umożliwia tworzenie modeli, szablonów, parametrycznych konstrukcji, katalogowanie zamówień.
3. Wdrożenie oprogramowania MGS "Marker Generation" (interaktywne tworzenie zoptymalizowanych układów rozkroju).
4. Wdrożenie oprogramowania PDS-IPD "Pattern Desing" (projektowanie z wykorzystaniem technologii cyfrowej).
Firma ta jest Laureatem wielu wcześniej przyznanych wyróżnień, tj.:
1. "Krajeński Anioł" za rok 2005 w kategorii Przedsiębiorcy – Nagroda Starosty Sępoleńskiego,
2. Tytuł "Przedsiębiorca roku 2013 w Gminie Sępólno Krajeńskie",
3. Wyróżnienie w konkursie Powiatowej Inspekcji Pracy w roku 2016 "Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej",
4. Zdobycie tytułu "Gazeli biznesu 2017"
5. Zdobycie tytułu "Gepard biznesu 2017"
Firma aktywnie współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Sępólnie Krajeńskim. Pozyskuje dofinansowania do nowych miejsc pracy, organizuje staże i prace interwencyjne, dając tym samym realną perspektywę zatrudnienia na kolejne lata. Właściciele firmy nie są obojętni na potrzeby lokalnej społeczności. Wspierają wiele inicjatyw społecznych, współorganizują wiele sportowych i szkolnych wydarzeń, wspierają Kościół Rzymsko-Katolicki, aktywnie włączają się w potrzeby jednostek organizacyjnych zarówno gmin, jak i powiatu: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Straże Pożarne, Biblioteki. Wykazali się dużą empatią wspierając Mieszkańców Powiatu Sępoleńskiego poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy, za co otrzymali podziękowanie od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz od Samorządu Powiatu Sępoleńskiego.
Wszystkie powyższe informacje potwierdzają, że tegoroczny Laureat Nagrody - Spółka DUKO prowadzona przez Pana Tadeusza Dudka i Pana Andrzeja Kozłowskiego, to firma innowacyjna pod względem zarządzania, linii technologicznych – stawiająca na jakość produktów, znana i ceniona nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajowych i międzynarodowych.
Należy dodać, że Spółka DUKO prezentuje pozytywny wizerunek oraz potencjał gospodarczy powiatu sępoleńskiego, promuje aktywność przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postawy proinwestycyjne i innowacyjne, a przede wszystkim upowszechnia pozytywne wzorce, buduje prestiż i wiarygodność lokalnej gospodarki.
Kapituła wyłoniła zatem firmę, która wyróżnia się jakością usług i produktów oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, przyczyniając się do rozwoju regionu. Dołączyła do grona wcześniejszych Laureatów, utwierdzając nas w przekonaniu, że przyznane "Złote Klucze Przedsiębiorczości" są pewnym świadectwem potencjału gospodarczego jaki jest w powiecie sępoleńskim.
1 0
Gratuluję
2 0
Brawo!
1 0
Gratulacje! Znam tę firmę. Nagroda zasłużona. Pozdrawiam