Zamknij

Inwestycje drogowe w Człuchowie - postęp prac

18.34, 21.09.2022 UM Człuchów Aktualizacja: 18.35, 21.09.2022
Skomentuj fot. UM Człuchów
REKLAMA

Trwają prace na dwóch największych inwestycjach drogowych w Człuchowie. Chodzi tu o budowę ulicy Towarowej oraz ulicy Skrzetuskiego. Obie inwestycje łącznie mają kosztować 11 mln zł. Spora część tej kwoty to dofinansowania rządowe.

Ulica Towarowa ma być gotowa do końca listopada. Prace jednak wyprzedają harmonogram, co może skutkować wcześniejszym zakończeniem inwestycji.

- Tutaj zaawansowanie prac mamy na poziomie siedemdziesięciu procent. Kanalizacja deszczowa jest wykonana praktycznie w stu procentach. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem podbudowy i układaniem nawierzchni z kostki betonowej. Równocześnie trwają prace związane z budową oświetlenia drogowego i kanału technologicznego – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Prace prowadzone są także na ulicy Skrzetuskiego. Obecnie jest to największa inwestycja drogowa w Człuchowie. Będzie ona zakończona w przyszłym roku.

- Aktualnie trwają tam prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Od ulicy Kościńskiego rozpoczęło się już układanie krawężników – wyjaśnia wiceburmistrz.

Obie wyżej wymienione inwestycje mają być gotowe jeszcze w tym roku.

- To nie jedyne inwestycje drogowe w mieście – dodaje z kolei Alfons Żebryk, radny Rady Miejskiej w Człuchowie. – Oprócz tego prace prowadzone już na ulicy Rzepakowej i Pszenicznej, to dwie ulice położone na osiedlu Witosa. W tej części miasta niebawem budowana będzie też ulica Motokrosowa, gdzie powstanie także market Dino – mówi radny Żebryk.

(UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%