Zamknij

Nowe komputery dla człuchowskich uczniów

20.11, 23.09.2022 UM Człuchów Aktualizacja: 20.12, 23.09.2022
Skomentuj fot. UM Człuchów
REKLAMA

278 laptopów trafi do uczniów z Człuchowa. Sprzęt został zakupiony ze środków rządowego programu Granty PPGR. Komputery otrzymają ci uczniowie, których rodzice wcześniej złożyli odpowiednie wnioski i są jednocześnie potomkami byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Akcja zakupu komputerów została w całości sfinansowana z budżetu państwa. W przypadku Miasta Człuchowa udało się pozyskać sprzęt o łącznej wartości ponad 700 tysięcy złotych.

- Mam nadzieję, że ten sprzęt będzie dobrze służył naszym najmłodszym mieszkańcom przede wszystkim do edukacji. Jeżeli powstanie konieczność nauki zdalnej, to z powodzeniem będziecie mogli z niego korzystać. Te komputery czasami posłużą także do rozrywki – mówił podczas ceremonii wręczenia sprzętu, Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło.

Podobnego zdania są uczniowie. Każdy z nich ma już pomysł jak wykorzystać otrzymany sprzęt.

- Trochę do nauki, trochę do pogrania i takie rzeczy. Można te komputery wykorzystać do lekcji on-line, można też do odrabiania lekcji, czy oglądania filmów – dodają uczniowie.

Pierwsze 23 komputery zostały już przekazane. Kolejne będą dystrybuowane od dzisiaj. Termin odbioru należy uzgodnić telefonicznie w Urzędzie Miejskim.

fot. UM Człuchów

fot. UM Człuchów

(UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%