Wiadomości z regionu

Zamknij

Dyrektorki przedszkola i szkoły w Człuchowie odchodzą na emeryturę

UM Człuchów 12:17, 27.06.2026 Aktualizacja: 12:19, 27.06.2026
Skomentuj Dyrektorki przedszkola i szkoły w Człuchowie odchodzą na emeryturę Pożegnanie dyrektorek człuchowskich placówek oświatowych - fot. UM Człuchów

Mariola Wójcik, dyrektorka Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki w Człuchowie i Jadwiga Suchacka, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie, przechodzą na emeryturę po ponad 40 latach pracy. Dyrektorkę przedszkola zastąpi na tym stanowisku Monika Gradek, natomiast miejsce Jadwigi Suchackiej od 1 września zajmie Barbara Kubiak – Jażdżewska.

W czwartek (25.06) w obu placówkach odbyły się uroczyste pożegnania odchodzących dyrektorek. W przedszkolu zorganizowano uroczystą akademię z udziałem najmłodszych. W Szkole Podstawowej uroczystość pożegnania odchodzącej dyrektorki zorganizowano podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego dla klas ósmych.

Obu wydarzeniom towarzyszyły kwiaty, życzenia i łzy wzruszenia. Dla obu pań uroczystość była tym bardziej wyjątkowa, że przedszkole i szkoła były ich jedynymi zakładami pracy w całej karierze zawodowej. Mariola Wójcik swoją przygodę z nauczaniem dzieci rozpoczęła w ówczesnym Przedszkolu nr 2 w październiku 1985 r. Na emeryturę odeszła jako dyrektor tej placówki, piastowała to stanowisko od marca 2015 r. Natomiast Jadwiga Suchacka rozpoczynała pracę jako nauczyciel matematyki, wówczas w Szkole Podstawowej nr 1 im. chor. Zdzisława Pilawy, od 1991 r. była wicedyrektorem szkoły, a od 2016 r. – dyrektorem.

(UM Człuchów)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-krajna.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%