Zamknij

Zderzenie pięciu pojazdów na drodze krajowej

20.24, 11.02.2021 źródło: KP PSP w Złotowie
Skomentuj fot. KP PSP Złotów
REKLAMA

5 lutego 2021 roku, kwadrans po godzinie 10 do stanowiska kierowania PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pięciu pojazdów; dwóch ciężarowych, dostawczego i dwóch osobowych w ciągu drogi krajowej nr 11 w miejscowości Jastrowie w okolicach wiaduktu kolejowego. Dalsza treść zgłoszenia mówiła, że uczestnicy zdarzenia nie są poważnie poszkodowani - informuje st. str. Piotr Żurek z KP PSP w Złotowie.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Jastrowie oraz JRG Złotów, powiadomiono Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policję. W chwili dojazdu służb ratowniczych pojazdy ciężarowe znajdowały się na pasie ruchu blokując go, natomiast dostawczy oraz auta osobowe w bezpiecznych miejscach poza drogą. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoznaniu wstępnym przystąpili do udzielenia pomocy w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom mniejszych pojazdów. Kierowcy ciężarówek nie wymagali pomocy. Przybyły na miejsce ZRM przejął opiekę nad osobami poszkodowanymi a po ich przebadaniu stwierdzono brak konieczności hospitalizacji.

W dalszej kolejności zabezpieczono teren działań do czasu wykonania czynności dochodzeniowych przez Policję i usunięcia pojazdów. Tym samym ruch na odcinku drogi krajowej został przywrócony. Łącznie ze wszystkich służb zdarzenie obsługiwało 16 osób.

fot. KP PSP Złotów

fot. KP PSP Złotów

(źródło: KP PSP w Złotowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%