Burmistrz Ewa Winkowska spotkała się w Jastrowiu z Jackiem Bogusławskim, Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego, który przekazał jej fantastyczną wiadomość – złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przez Panią Burmistrz wielomilionowy wniosek, który dotyczył przede wszystkim poprawy stanu technicznego obiektów i urządzeń oczyszczalni ścieków komunalnych w Jastrowiu oraz zwiększenia jej wydajności – został oceniony POZYTYWNIE - informuje UMiG w Jastrowie.
Oznacza to, że Gmina i Miasto Jastrowie pozyskała ponad 29 mln zł dofinansowania w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 – 2027. Kwota stanowi rekord wysokości jednorazowego dofinansowania dla naszej gminy!
Oprócz przebudowy oczyszczalni ścieków komunalnych w Jastrowiu (co pozwoli przede wszystkim na przyjęcie zwiększonego ładunku zanieczyszczeń doprowadzanego w ściekach surowych oraz zwiększenia przepływów) projekt zakłada również m.in. rozbudowę systemu zdalnego odczytu wodomierzy, rozbudowę systemu monitoringu na stacjach uzdatniania wody oraz promocję projektu wraz z kampanią edukacyjną.
Dzięki temu kosztownemu przedsięwzięciu w końcu uda się uporządkować system kanalizacyjny w gminie Jastrowie i objąć zbiorowym systemem kanalizacji mieszkańców, którzy obecnie nie mają możliwości włączenia do sieci kanalizacyjnej z uwagi m.in. na brak odpowiedniej przepustowości oczyszczalni oraz brak sieci kanalizacyjnej na terenach wiejskich.
Sam projekt jest zatem ściśle powiązany z innym ważnym przedsięwzięciem, które jest realizowane równolegle – budową sieci kanalizacji sanitarnej w Sypniewie, po realizacji którego do sieci zostanie włączonych 1150 osób.
Dzięki projektowi pięć stacji uzdatniania wody zostanie wyposażonych w urządzenia do monitoringu przepływów wody. Zakupione i zamontowane zostaną również wodomierze do zdalnego odczytu radiowego. Pozwoli to spółce ZECiUK uszczelnić proces sprzedaży wody i usprawnić monitorowanie pracy sieci, a dzięki temu skuteczniej usuwać awarie, stwierdzać nieprawidłowości odczytów czy zmniejszyć wielkości strat wody.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz