Zamknij

Dzięki środkom rządowym w Pile powstanie zachodnia strefa przemysłowa

00.19, 15.10.2022 . Aktualizacja: 15.37, 17.10.2022
Skomentuj fot. KPRM
REKLAMA

Ponad 58 milionów złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych otrzymała Gmina Piła na rozwój zachodniej strefy przemysłowej w Pile, w tym parku przemysłowego Piła-lotnisko.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych, to program kompleksowego wsparcia samorządów. Rządowe środki dla miast, gmin, powiatów i województw dają szanse na kolejne inwestycje, które przyśpieszą rozwój całego kraju. Współpraca obecnego rządu i samorządów daje możliwość prowadzenia nowych inwestycji, które spełniają oczekiwania mieszkańców. 

Program realizowany jest przy współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Zależy nam na wzmacnianiu stref ekonomicznych, które mają wpływ na rozwój regionów poprzez m.in. przyciąganie nowych inwestycji, rozwój eksportu i tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego piątą edycję Rządowego Program Inwestycji Strategicznych skierowaliśmy do samorządów na rozwój stref przemysłowych. Do gmin, powiatów i województw trafi blisko 5 mld zł - podkreślają przedstawiciele rządu.

Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego samorządu wynosi 2 proc.

Bez tych środków marzenia o nowych inwestorach, a co za tym idzie wielu nowych miejscach pracy dla pilan i mieszkańców okolicznych gmin, musiałyby być odłożone na trudną do oszacowania daleką przyszłość. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%