Zamknij

Sępólno: Tegoroczne stypendia dla uczniów przyznane

15.55, 30.09.2022 . Aktualizacja: 15.58, 30.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

60 uczniów z gminy Sępólno Krajeńskie otrzymało stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce. 77 zostało nagrodzonych za osiągnięcia sportowe lub naukowe. Co roku sępoleński samorząd przyznaje takie gratyfikacje najbardziej wyróżniającym się uczniom szkół podstawowych.

Podziękowania wręczono także nauczycielom

Ceremonia wręczenia stypendiów, nagród i podziękowań, odbywa się zawsze pod koniec września, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej. Wydarzenie to ze względu na dużą frekwencję organizowane jest w hali sportowej Krajna Arena. Stypendyści oraz nagrodzeni mogą wówczas przyjść na uroczystość wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Wyróżnieni uczniowie na swoje sukcesy musieli pracować cały miniony rok szkolny.

- Jeżeli chodzi o uzyskanie takiego stypendium, to trzeba mieć średnią przynajmniej 5.40 w klasach IV-VI i 5.20 w klasach VII-VIII. Nagrodą dla wszystkich uczniów jest stypendium w wysokości 500 zł. Trzech najlepszych otrzymuje stypendium w wysokości 800 złotych. Dodatkowo nagrodziliśmy tych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki na różnego rodzaju konkursach na szczeblu ponadpowiatowym, wojewódzkim lub krajowym. Ci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Podczas sesji wręczono także podziękowania nauczycielom, którzy pracują z wyróżnionymi uczniami. W tym roku takowe otrzymało 29 pedagogów.

LISTA UCZNIÓW, KTÓRZY OTRZYMALI STYPENDIA:

  • Kiedrowicz Jakub – średnia ocen: 5,94
  • Korczak Agata – średnia ocen: 5,94
  • Kryza Maciej – średnia ocen: 5,94
  • Frąckowiak Oliwia – średnia ocen: 5,93
  • Adamczak Julia – średnia ocen: 5,83
  • Rybka Olga – średnia ocen: 5,83
  • Lica Maja – średnia ocen: 5,79
  • Zacharzewska Paulina – średnia ocen: 5,79
  • Halama Aleksandra – średnia ocen: 5,78
  • Tuńska Dominika – średnia ocen: 5,73
  • Sylka Aleksander – średnia ocen: 5,72
  • Rembelska Eliza – średnia ocen: 5,67
  • Stupałkowski Michał – średnia ocen: 5,67
  • Kotowska Izabela – średnia ocen: 5,64
  • Bokwa  Martyna – średnia ocen: 5,64
  • Korczak Karolina – średnia ocen: 5,64
  • Minor Blanka – średnia ocen: 5,64
  • Sadowska Zuzanna – średnia ocen: 5,64
  • Szwarc Martyna – średnia ocen: 5,64
  • Sylka Helena – średnia ocen: 5,64
  • Pulchny Michał – średnia ocen: 5,61
  • Barabas Michalina – średnia ocen: 5,58
  • Bukolt Filip – średnia ocen: 5,58
  • Zgrzeba Nikola – średnia ocen: 5,58
  • Zgrzeba Wiktoria – średnia ocen: 5,57
  • Jamrozik Antoni – średnia ocen: 5,55
  • Senski Oskar – średnia ocen: 5,55
  • Bettin Kosma – średnia ocen: 5,55
  • Sampławska Agata – średnia ocen: 5,55
  • Żuranków Kinga – średnia ocen: 5,55
  • Kiedrowicz Alicja – średnia ocen: 5,50
  • Łangowski Maciej  – średnia ocen: 5,50
  • Bamberska Agata – średnia ocen: 5,50
  • Gładych Kamil – średnia ocen: 5,45
  • Cetnarski Maciej – średnia ocen: 5,45
  • Noga Maja – średnia ocen: 5,45
  • Chorodyńska Sandra – średnia ocen: 5,45
  • Krzyżkowska Nadia – średnia ocen: 5,45
  • Łangowski Piotr – średnia ocen: 5,44
  • Jasiak Patryk – średnia ocen: 5,43
  • Pruska Klaudia – średnia ocen: 5,43
  • Słominska Weronika – średnia ocen: 5,42
  • Jasiniewski Mateusz – średnia ocen: 5,42
  • Tyda Julianna – średnia ocen: 5,42
  • Jamrozik Natalia – średnia ocen: 5,39
  • Raczycka Natalia – średnia ocen: 5,39
  • Gappa Łukasz – średnia ocen: 5,39
  • Sieg Mateusz – średnia ocen: 5,36
  • Theus Patrycja – średnia ocen: 5,36
  • Wnuk Rafał – średnia ocen: 5,33
  • Drobiewska Julia – średnia ocen: 5,33
  • Dargiewicz Julia – średnia ocen: 5,31
  • Stępień Mikołaj – średnia ocen: 5,29
  • Weilandt Zuzanna – średnia ocen: 5,29
  • Leonhard Alicja – średnia ocen: 5,29
  • Gładych Amelia – średnia ocen: 5,28
  • Tumanik Julia – średnia ocen: 5,23
  • Sokulski Łukasz – średnia ocen: 5,21
  • Nowak Mateusz – średnia ocen: 5,21
  • Krzyżkowska Agata – średnia ocen: 5,21

 

LISTA UCZNIÓW, KTÓRZY OTRZYMALI NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

  • Chajek Maja - III miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Kitza Antoni - III miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Pruszak Julia - III miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Kienast Zuzanna - I miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Kurzyńska Maja - II miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Płotka Kajetan - III miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Leonhard Henryk - Laureat II  miejsca  XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk  Przyrodniczych „Świetlik”.
  • Filipczak Wiktor, Płotka Kajetan, Leonhard Henryk - I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym.
  • Nowak Zofia, Płoszyńska Maja, Barton Lena - II miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Dziewcząt.
  • Jamrozik Natalia, Stępień Martyna, Rzążewska Oliwia, Konopnicka Daria, Gładych Amelia, Kobylańska Oliwia, Kubicka Marcelina - II miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt.
  • Jamrozik Natalia, Tłok Bogna, Konopnicka Daria - II miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Dziewcząt.
  • Zenel Maciej, Burkiewicz Antoni, Kiedrowicz Kacper - III miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Chłopców.
  • Kummeling Laura - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki, 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Siedlecka Kinga - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Tobolski Jakub - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Lipińska Maja - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Dudek Albert - I miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Rykert Oliwia - I miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Leda Nina - III miejsce w II Konkursie Powiatowym „Sercem z muzyką”.
  • Gołąbek Damian - III miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Bettin Gaja - I miejsce w Konkursie Powiatowym na „Najpiękniejszą bombkę świąteczną 2021.”
  • Nikel Mateusz - I miejsce w XIX Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego.
  • Pawłowska Jagoda - II miejsce w XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
  • Bettin Kosma - II miejsce w półfinale XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś, jutro” – „Energia drzemiąca w skałach”.
  • Zgrzeba Wiktoria - II miejsce  w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych, III miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.
  • Jakubowski Grzegorz - I miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.
  • Lica Maja - II  miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.
  • Krawczak Maksymilian - III  miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.
  • Zgrzeba Wiktoria, Banach Maja, Tuńska Michalina, Czajka Luiza, Marciniak Aleksandra, Lica Maja - III  miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym  Dziewcząt.
  • Jakubowski Grzegorz, Krawczak Maksymilian, Łochowicz Gracjan, Nowak Mateusz, Szwarc Szymon,
  • Olszar Jakub - II  miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym  Chłopców.
  • Aderjahn Nikodem, Jesse Mateusz - I miejsce w Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców.
  • Sontowski Hubert - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki.
  • Katafiasz Maria - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Rekowski Mateusz - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki .
  • Raczycka Natalia - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Szwarc Mateusz - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
  • Dargiewicz Julia - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
  • Dubiel Wiktoria - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Kiedrowicz Jakub - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
  • Korczak Agata - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Kryza Maciej - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki, 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Milachowska Zuzanna - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Stupałkowski Michał - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Wojtania Wiktor - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Śladami błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego po Diecezji Bydgoskiej”.
  • Gappa Łukasz - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
  • Ferensztajn Julia - II miejsce w II Konkursie Powiatowym „Sercem z muzyką”.
  • Porru Corina - Laureatka  III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON” –  zintegrowane sprawności.
  • Stasierowski Jakub - Laureat II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON” – język angielski.
  • Cięciwa Amelia - Laureatka  III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON” - matematyka.
  • Strawa Julian - III miejsce w Powiatowych Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii Igrzysk Dzieci.
  • Myszkowski Oliver - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Płotka Zuzanna - 100 % punktów z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

 

LISTA WYRÓŻNIONYCH NAUCZYCIELI:

Szkoła Podstawowa Nr 1

  • Justyna Chart
  • Paulina Zwiefka
  • Agnieszka Nowak
  • Maja Król
  • Alicja Domek-Ryngwelska
  • Wioletta Kosiur
  • Bartosz Nowak
  • Witold Paszkiewicz
  • Agnieszka Klajbor
  • Katarzyna Kacprowicz-Borucka

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

  • Anna Tadych
  • Henryka Porazińska
  • Elżbieta Sowińska
  • Grażyna Maciaszek
  • Piotr Kozłowski
  • Krzysztof Sadowski
  • Małgorzata Tarlach-Król
  • Barbara Ulfik
  • Sylwia Nigmańska
  • Edyta Gończ
  • Justyna Wiszniewska
  • Barbara Zalewska

Szkoła Podstawowa w Lutowie

  • Małgorzata Zapalska
  • Renata Rzepińska

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

  • Bernadeta Parys
  • Iwona Zawadzka – Sztandera
  • Agata Dądela
  • Sylwia Stawiak

Szkoła Podstawowa w Zbożu

  • Grażyna Fifielska
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%