Wyrzysk podsumował rok szkolny 2025/2026 w wyjątkowy sposób. We wtorek, 23 czerwca, odbyła się dziesiąta, jubileuszowa Młodzieżowa Gala Nauki i Sportu. Podczas uroczystości nagrodzono rekordową liczbę 168 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi. Nagrody i dyplomy młodym talentom wręczyli osobiście Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kuna. Włodarze podkreślali, że przyznane stypendia to efekt ciężkiej, całorocznej pracy uczniów, ale też ogromnego wsparcia ze strony ich rodziców oraz pedagogów.